photoshop acil yardım tarattırdıgın bir resmi kestikten sonra nasıl netleştire

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop acil yardım tarattırdıgın bir resmi kestikten sonra nasıl netleştire ...

poetmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 11-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iki gündür araştırdım ama net bir sonuc alamadım. tarattırdıgın bir resmi kestikten sonra nasıl netleştire bilrim yada vektörel hale nasıl getire bilirim net olarak corelde ne yaptıysam olmadı... belkide ben yapamadım eksiklerimi tamamlamamda yardımcı olursanız sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Taradığınız resmi vektörel e çevirmek için üzerinden yeniden çizmen gerek. Başka türlü vektörel'e çeviremezsin sadece biraz iyileştirirsin blur ve sharp filterlerini kullanabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 11-05-2009 #3
Taradığınız resmi vektörel e çevirmek için üzerinden yeniden çizmen gerek. Başka türlü vektörel'e çeviremezsin sadece biraz iyileştirirsin blur ve sharp filterlerini kullanabilirsin.
tamam nasıl kullanacagız blur ve sharp nasıl kullanırız anlatırmsısın. ilgin tşk ler ...
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #4
Taradığın materyalin içerini tam olarak belirtebilirsen daha fazla yardım edebiliriz sanırım. Tarama esnasında yeterli kalite ve ince ayarlarla net bir taramaya ulaşabilirsin. Bunu da tekrar çizerek veya vektörel çizime çeviren uygulamalarla çözebilirsin. Detayları yazdıktan sonra daha net bir çözüm yolu sunabilirim...
Bu mesajdan alıntı yap

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 12-05-2009 #5
Taradığın materyalin içerini tam olarak belirtebilirsen daha fazla yardım edebiliriz sanırım. Tarama esnasında yeterli kalite ve ince ayarlarla net bir taramaya ulaşabilirsin. Bunu da tekrar çizerek veya vektörel çizime çeviren uygulamalarla çözebilirsin. Detayları yazdıktan sonra daha net bir çözüm yolu sunabilirim...
taramayı yaptıgım resim...
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-05-2009 #6
Kara kalem veya baskılı bir resim mi? Biraz açman mümkün mü?
Bu mesajdan alıntı yap
graphicer01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicer01(26)

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 15-05-2009 #7
taradığın resmi netleştirmek mi istiyorsun phtoshopta filter> Noise> jpeg clean up...
Sonra sharpen.. ver...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2009 #8
taradığın resmi netleştirmek mi istiyorsun phtoshopta filter> Noise> jpeg clean up...
Sonra sharpen.. ver...
Noise ve sharpen uygulamak pek anlamlı değil aslında..CTRL+T (level) veya Curves CTRL + M daha iyi sonuçlar verecektir..
Bu mesajdan alıntı yap