Photoshop Baslıcam Yeniyim Hangi Sürümü Kullanmalıyım İlk baslayan Biri Olrak

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Baslıcam Yeniyim Hangi Sürümü Kullanmalıyım İlk baslayan Biri Olrak Sponsorlu Bağlantılar Selemaın aleykum arkadaslar Photoshop baslıcam suan bisey bilmiyorum Hangi sürümü Kurup kullanmaya baslamalıyım yardım ederseniz sevinirim....

aroli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aroli

Fotoğrafçı / Bitlis

Alt 15-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selemaın aleykum arkadaslar Photoshop baslıcam suan bisey bilmiyorum Hangi sürümü Kurup kullanmaya baslamalıyım yardım ederseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graffiti82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffiti82

Grafiker / Isparta

Alt 15-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aleykümselam... önemli olan sürümün ne olduğu değil, neler yapabileceğin önemli. ama her zaman yeni versiyonları kullanmanı tavsiye ediyorum şimdiden başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 15-11-2009 #3
Öyle ha deyince photoshopa başlanmaz ki sen önce de hele,
niçin photoshopa başlıyacan, alt yapı ya da meyilin var mı?
Bizde ona göre tavsiyede bulunalım, kendimizce...
Bu mesajdan alıntı yap

aroli

Fotoğrafçı / Bitlis

Alt 15-11-2009 #4
Ya ilgilendin için sağol hayır daha önce hiç kullanmadım nasıl baslıcam bi sölerseniz önce neleri örenmeliyim acıklarsan sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-11-2009 #5
Hemen herkes önce kursa gitmeni önerecektir benim tavsiye etmek istediğim gibi ama azıcık temel bilgin varsa mantığını birazcık biliyorsan ya da azimliyim diyorsan öğrenebilmen için internette çok çeşit kaynak mevcut.

Şimdi sen programı edindiğinde eğer kursa felan gitmeyipde kendim öğreneyim dersen sakın olaki Türkçe yama kurmak gibi bir hataya düşme.
Çünkü takıldığın her problemde bilen birilerine danışman gerekir ama o bilenler Türkçe olarak değil ingilizce olarak bilecekdir, hem internette de çoğu kaynakda ( hatta hepsinde diyebileceğim kadar çok) ingilizce olarak anlatırlı.
İngilizceyi ingilizce olarak değilde mesleki ingilizce ( photoshop ingilizcesi) olarak gör.

Herneyse programı yükledin diyelim. Önce menüleri tool box ( araçlar kutusunu) layerları ve bunları etkileşim halinde kullanabilmeyi öğreneceksin.
Photoshopda bilmek pek önemli sayılmaz daha çok önemli olan seçebilme kabiliyetidir. Programın tool boxunda yer alan bazı seçim araçlarıyla iyi şekilde seçim yapabiliyorsan gerisi senin azimine ve merakına kalır. Unutma önemli olan doğru seçebilmekdir. Gerisi kuru bilgi desem yeridir belki kullanmassan unutursun bile.
Bu mesajdan alıntı yap

aroli

Fotoğrafçı / Bitlis

Alt 15-11-2009 #6
Anladım cok tesekkürler zaten ingilizcem ileri düzede var sorun yaratmıcakdır peki hangi sürümünü kurıyım cs kac sürümü bunuda yanıtlarsan cok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-11-2009 #7
Kusura bakma diğer konulara takılmışşım,
Hangi sürümü kullanacağın programı öğreneceğin kaynakla ilgili olmalı önce hangi kaynakdan öğreneceksin onu bul o kaynakda belki CS2 belki CS^üzerinden anlatır.
Ben kursdan ve kitapdan öğrendim. Kursda CS 2 üzerinden öğrettiler kitabta CS 2 üzerindendi ama 1-2 versiyonda pek bi değişiklik olmaz. CS 3 ü de hiç zorlanmadan kullanıyorum. CS 4 ü denemedim.

Dediğim gibi önce kaynak edin ona göre bir sürüm kullanırsın. ( CS 2 popülerdir kaynakda çık kanımca, ama her zaman yenilikleri takip etmeni öneririm ).
Bu mesajdan alıntı yap

aroli

Fotoğrafçı / Bitlis

Alt 15-11-2009 #8
tesekkürlerPhotoshop Baslıcam Yeniyim Hangi Sürümü Kullanmalıyım İlk baslayan Biri Olrak cs2 kullanım
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-11-2009 #9
CS4 kullanın, eski sürümlerle vakit kaybetmeyin, yeni sürümlerde kolaylıklar daha çok Photoshop Baslıcam Yeniyim Hangi Sürümü Kullanmalıyım İlk baslayan Biri Olrak
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-11-2009 #10
ne kadar yeni sürümle başlarsan o kadar iyi tabi kaynak bulabilirsen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları