Photoshop Çalışma Arka Planı Hatası

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Çalışma Arka Planı Hatası ...

HakanDogan35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HakanDogan35

Öğrenci (Grafik) / Tunceli

Alt 14-12-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler arkadaşlar,
Photoshop CS6'yı ilk defa kullanmak istedim kurdum ve sürekli arkaplanın rengi değişiyor. Bazen pixel görünümü veriyor bazen kararıyor yani hiç bir anlam veremedim. Mesela Yazının layerini düzenlemek istiyorum girince hemen arkaplan rengi değişiyor. Performans ayarlarına baktım garip bi ayar falan bulamadım. Ekran kartım paylaşımlı 3.750 gb ram 8 gb ama resimdeki gibi sürekli photoshopun çalışma arka plan rengi değişiyor. Ekran Kartım ATI Mobilty Radeon HD 5650 ve en son driver yüklenmiş durumda. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-12-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Edit > Preferences > Performance (kısayol CTRL+ K)

yolunu izleyerek açılan pencerenin sağ alt tarafında yer alan Graphics Processor Settings bölümünde bulunan Use Graphics Processor kutucuğundaki işaretli ise (seçili ise) kaldırın; ve programı tekrar başlatın düzeleceğini düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap

HakanDogan35

Alt 15-12-2012 #3
Hocam teşekkürler düzeldi ancak bu seferde hafif ağır çalışıyor : ( Acaba ekran ayarlarının içeriğindemi düzeltilme yapılması gerekiyor?
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-12-2012 #4
1.adım : Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız bir pencere açılır YES tuşuna basarsanız Photoshop'a reset atılır ve programa yeni kurulmuş gibi olur

2 adım.
Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az oldugu için (Yer olmadığında) D sürücüsünü işaretlemeniz ve birinci sıraya getirmeniz gerekli , çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

3. adım
Bilgisayarda acık olan programları kapatın , bilgisayarın Başlat > çalıştır kısmına gelin ve %temp% yazın enter basın acılan bölümde bulunanları silin

4.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak (1 adımı yapmışsanız bunu yapmanıza gerek yok)
Bu mesajdan alıntı yap

HakanDogan35

Alt 16-12-2012 #5
Hocam çok teşekkür ederim düzeldi sayenizde, photoshoptan bıkmıştım wallahi : )) Teşekkür ederim tekrar.
Bu mesajdan alıntı yap