photoshop çalışmalarında baskı sorunu !!!!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop çalışmalarında baskı sorunu !!!! Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar örnek olarak A4 ebatında photoshopdan yapılan bir çalışma matbaaada baskı sonrasında istenen sonucu vermiyor renkler tutmuyor sanki renkler bozuk çıkmış gibi oluyor acaba bu sorun neden kaynaklanıyor ...

narsist. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

narsist.

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

ünlem

Alt 16-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar örnek olarak A4 ebatında photoshopdan yapılan bir çalışma matbaaada baskı sonrasında istenen sonucu vermiyor renkler tutmuyor sanki renkler bozuk çıkmış gibi oluyor acaba bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir.. corelde ki gibi bir sonuç alamıyorum corelde ne çalışılmışsa aynı sonucu veriyor matbaadan çıkınca ama photoshopda çok verimsiz sonuç alıyorum...:sleepy::sleepy::sleepy:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1.Renk modun Rgb kalmış olabilir CMYK olmalı
2.300 ppi altında bi çözünürlükte çalışıyo olabilirsin.
3.Bir çok maske/alfa kanalı veya leyli çalışıp açıp bunları flatten yapmadan baskıya göndermiş olabilirsin.
4.Nesneleri farklı çözünürlülükte çalışıp transform edip bozumsamış olabilirsin.
5. Fotoşop çalışmanı psd yada tiff formatında yukarıda söylediğim gibi çalışıp layerlerini birleştirerek göndermelisin (en iyi sonuç için)
Bu mesajdan alıntı yap