Photoshop Çalışmayı Durdurdu [Teknik Sorun]

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Çalışmayı Durdurdu [Teknik Sorun] ...

empatim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar Photoshop CS5 Extended sürümünü kullanıyorum. Windows 7 x64 işletim sistemi üzerinde photoshop'un bu sürümünü 2 yıldan uzun süredir sorunsuz kullanmaktayım. (Aynı kurulum dosyası) .. 1 hafta önce format attım ve tekrar photoshop kurdum. Sorunsuz kurulum ve çalışma sağladı .. Dün gece saatlerinde bir dosyasının üzerinde değişiklikler yaptım. Sonra olağan olarak kapattım sorunsuz. Programı yeniden çalıştırdığımda hiç bir sorun yok. File > New menüsünden yeni bir dosya oluşturduğumdada sorun yok .. Photoshop sorunsuz çalışıyor.

Fakat önceki tasarım dosyalarımı, resimleri projenin içine sürüklediğim anda Photoshop Cs5 Çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

Hiç bir ekran kartı, ram, hard disk değişimi olmamıştır.
Hatadan sonra normalde düzgün kullandığım ekran kartı driver'ını güncelledim.
Hata resmi ..

Not : Enable OpenGL Drawing seçeneğini ve Enable Missing Glyph Protection seçeneğini deaktif ettim ne yazıkki sonuç alamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Konu hakkında bilgisi olan varmı ? Acil yardım bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-04-2012 #3
Bu Sorun Bendede Oluyor Ya Pohotoshop,u Kaldırıp Ve Bütün Kalıntılarını Silip
Yeni Bir Sürümünü Kuruyorum
Yada Bazı Kestirme Yol ile Sorunu Çözüyorum
Ben XP kullanıyorum Aşağıdaki Yolu Bul Bir Dene
C:\Documents and Settings\???????\Application Data\Adobe\Adobe Photoshop CS5
Bu klasörün içini Sil Başalt
PS,yi Çalıştır Bir dene
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 18-04-2012 #4
Daha önce bende buna benzer bir sorunla karşılaşıyordum, format bile attım kurtulamamıştım, sonra tesadüfen bir yerde okudum, bazı jawa tabanlı programlar photoshop çalışma hatasına sebep oluyormuş ve ben de jdownloader diye bir indirme programı kullanıyorum gerçekten de. O programı kaldırdığımda sorun kendiliğinden çözüldü. Belki sizde de bu tür bir program çalışıyor ve buna sebep oluyor olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2012 #5
Bu Sorun Bendede Oluyor Ya Pohotoshop,u Kaldırıp Ve Bütün Kalıntılarını Silip
Yeni Bir Sürümünü Kuruyorum
Yada Bazı Kestirme Yol ile Sorunu Çözüyorum
Ben XP kullanıyorum Aşağıdaki Yolu Bul Bir Dene
C:\Documents and Settings\???????\Application Data\Adobe\Adobe Photoshop CS5
Bu klasörün içini Sil Başalt
PS,yi Çalıştır Bir dene
Windows 7'de dediğiniz yol'a benzer bir yolda klasör buldum içini temizledim ama ne yazıkki bir yarar sağlamadı ..

Daha önce bende buna benzer bir sorunla karşılaşıyordum, format bile attım kurtulamamıştım, sonra tesadüfen bir yerde okudum, bazı jawa tabanlı programlar photoshop çalışma hatasına sebep oluyormuş ve ben de jdownloader diye bir indirme programı kullanıyorum gerçekten de. O programı kaldırdığımda sorun kendiliğinden çözüldü. Belki sizde de bu tür bir program çalışıyor ve buna sebep oluyor olabilir.
Eskiden kurduğum programların aynısını kullanıyorum bir değişiklik yapmadım.

Belki ilgisi vardır yeni aklıma geldi, Photoshop'u crackli kullanıyorum crack diye ambtil.dll ile crackledim ilk kez bu sebep olmuş olabilirmi acaba ? Eğer öleyse nasıl düzeltebilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-04-2012 #6
Windows 7'de dediğiniz yol'a benzer bir yolda klasör buldum içini temizledim ama ne yazıkki bir yarar sağlamadı ..

Eskiden kurduğum programların aynısını kullanıyorum bir değişiklik yapmadım.

Belki ilgisi vardır yeni aklıma geldi, Photoshop'u crackli kullanıyorum crack diye ambtil.dll ile crackledim ilk kez bu sebep olmuş olabilirmi acaba ? Eğer öleyse nasıl düzeltebilirim. Bilgi verirseniz sevinirim.
crack işiyle niye uğraşırsınızki.Büyük ihtimalle Bu Sebep Olmuştur
Orjinal "ambtil.dll" Dosyasının Yedeğini Aldınızmı? Crack,lemeden önce
Eğer Almadıysanız PS,yi PC,nizden Tamamen Kaldırın Dosya klasör vs Uzantıları dahil Başlat Çalıştır Regedit buradaki Photoshop Ayit kayıt girdilerinide kaldırmanız Sağlıklı olur Sonra photoshop,u Kurun Kurarken Deneme Sürümünü Kurun PS,yi Hiç Açmayın
Sonrasını Size Anlatacağım Tabi İkimiz Aynı Anda Burda olmamız Lazım:smile:
Bu mesajdan alıntı yap

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2012 #7
crack işiyle niye uğraşırsınızki.Büyük ihtimalle Bu Sebep Olmuştur
Orjinal "ambtil.dll" Dosyasının Yedeğini Aldınızmı? Crack,lemeden önce
Eğer Almadıysanız PS,yi PC,nizden Tamamen Kaldırın Dosya klasör vs Uzantıları dahil Başlat Çalıştır Regedit buradaki Photoshop Ayit kayıt girdilerinide kaldırmanız Sağlıklı olur Sonra photoshop,u Kurun Kurarken Deneme Sürümünü Kurun PS,yi Hiç Açmayın
Sonrasını Size Anlatacağım Tabi İkimiz Aynı Anda Burda olmamız Lazım:smile:
Ne yazıkki size özel mesaj atamıyorum. Aslında daha önceden serial ile kullanıyordumda bu sefer biraz üşengeçlik ettim ambtil ile yaptım Photoshop Çalışmayı Durdurdu [Teknik Sorun] Rica etsem sizdeki ambtil 'i upload edebilirmisiniz. Sonrasında dediğiniz gibi temizleme işlemini yapayım ..
Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-04-2012 #8
Ne yazıkki size özel mesaj atamıyorum. Aslında daha önceden serial ile kullanıyordumda bu sefer biraz üşengeçlik ettim ambtil ile yaptım Photoshop Çalışmayı Durdurdu [Teknik Sorun] Rica etsem sizdeki ambtil 'i upload edebilirmisiniz. Sonrasında dediğiniz gibi temizleme işlemini yapayım ..
Teşekkür ederim.
İçinde lokal Hosts Dosyasıda var
Download
Bu mesajdan alıntı yap

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2012 #9
Çok teşekkür ederim kontrol edip bilgi veririm.
Bu mesajdan alıntı yap

empatim

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-04-2012 #10
İçinde lokal Hosts Dosyasıda var
Download
Allah razı olsun kardeşim çok makbule geçti. Photoshop x86 (32 bit) düzeldi aynı dosyanın elinde 64 Bit Photoshop Cs5 için olanıda varmı ?
Olan varsa onuda upload edebilirmi?
Çok teşekkür ederim kardeşim 3 gündür delirtmişti beni.. Bu başıma gelen olaydanda iyice anladım .. En kısa yol bildiğin yoldur :rofl::rofl::rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları