Photoshop Canvas boyutu sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Canvas boyutu sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, Photoshop hakkında 2 sorum olacak, Adobe Photosho CS5 kullanıyorum.Bu güne kadar rastlamadığım belki de mevcut olan fakat dikkat etmediğim bir özelliği anlamış değilim.Yeni bir çalışma açıyorum ...

kuzey55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kuzey55

Fotoğrafçı / İstanbul

Dosya23

Alt 04-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,

Photoshop hakkında 2 sorum olacak,

Adobe Photosho CS5 kullanıyorum.Bu güne kadar rastlamadığım belki de mevcut olan fakat dikkat etmediğim bir özelliği anlamış değilim.Yeni bir çalışma açıyorum ve boyutunu da width:29,90 cm height:21,20 cm seçiyorum.Çalışmayı açtıktan sonra image size'dan boyutunu tekrar kontrol etmek için baktığımda, photoshop'un width değerini 29,92 cm yaptığını görüyorum. Aynı şekilde width:29,50 cm height:21,20 cm değerlerinde bir çalışma açıyorum, sonradan değerleri kontrol ettiğimde photoshopun bunu width:29,49cm yaptığını görüyorum. Neden width değerinde değişiklik yapıyor anlamış değilim.Yardımcı olursanız sevinirim.

İkinci sorum ise, photoshopda bir çalışmayı tamamladıktan sonra pdf. olarak kaydediyorum.Sonradan pdf. dosyasına bakıyorum herşey yolunda sorunsuz.Fakat bu pdf. dosyasını photoshop'a tekrar atıp boyutunu değiştirmek istiyorum ancak photoshop bunu, (*psd. pdd.) photoshop çalışma dosyası gibi algılayıp layerlarla birlikte açıyor.Pdf olarak algılamıyor.Bu nedir?

Şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

BlueX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BlueX

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 05-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ps seçtiğiniz boyutta çok küçük oynamalarla çalışmayı uygun ayara getirir ki buda sizi etkilemez. 0,02 cm lik yani 0.2 mm lik oynama hiç sorun olmaz.

pdf hakkında maalesef bir bilgim yok

BlueX Design

Bu mesajdan alıntı yap
kuzey55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kuzey55

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 06-03-2011 #3
Evet haklısın bu küçük değişiklik sorun yaratmıyor ancak, internet üzerinden el ilanı siparişi veriyorum.Yani bu yaptığım çalışmayı bir şirkete göndereceğim ve onlarda baskı yapıp bana el ilanlarını gönderecekler.Fakat ölçüler milimetresi milimetresine tam böyle olmalı aksi halde kabul etmiyorlar sıkıntım bundan.
Teşekkürler ilginiz için..
Bu mesajdan alıntı yap