Photoshop & Corel Draw senkronizasyon sorunu!

Baskı - Photoshop & Corel Draw senkronizasyon sorunu! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Mesela Photoshopta 300 dpi de CMYK olarak hazırladığım çalışmayı Corelde açarken boyutlar inanılmaz büyük görünüyor. Ne yapılması lazım acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim....

bika isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bika(38)

Grafiker / Antalya

ünlem

Alt 04-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Mesela Photoshopta 300 dpi de CMYK olarak hazırladığım çalışmayı Corelde açarken boyutlar inanılmaz büyük görünüyor. Ne yapılması lazım acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bika(38)

Grafiker / Antalya

Alt 06-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar Mesela Photoshopta 300 dpi de CMYK olarak hazırladığım çalışmayı Corelde açarken boyutlar inanılmaz büyük görünüyor. Ne yapılması lazım acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

bika(38)

Grafiker / Antalya

Alt 10-06-2011 #3
Bilen yokmu acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-06-2011 #4
Bilen yokmu acaba?

bahsettiğinizde nasıl bir sorun olabilir ki?
ps de çalıştınız 300 dpi verdiniz örnek 1850 x 1200 pixel bunu aynı boyutlarda corel 'e getirdiğinizde herhangi bir sorun mu oluşuyor? tam anlayamadım?
Bu mesajdan alıntı yap

bika(38)

Grafiker / Antalya

Alt 10-06-2011 #5
ya mesela a4 300 dpi çalışıyorum photoshopta. Aynı işi corele import ederken iş devasa boyutlarda çıkıyor ve ben mecburen boyutunu tekrardan ayarlamak zorunda kalıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Dosya23
Alt 10-06-2011 #6
ya mesela a4 300 dpi çalışıyorum photoshopta. Aynı işi corele import ederken iş devasa boyutlarda çıkıyor ve ben mecburen boyutunu tekrardan ayarlamak zorunda kalıyorum.
niye devasal olsun ki? Ps da A4 300 dpi olarak export seçeneklerini de ayarladıktan sonra böyle bir sorun olmamalı...
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 10-06-2011 #7
Benimde başıma gelmişti bu sorun, şöyle oluyor...
PS 300 dpi jpeg yapıyorsunuz, corele alınca 72 dpi ve kocaman boyutta açılıyo, ve 300 dpi yapmak için tekrar boyutu küçültmek gerekiyordu. Sorun 300 dpi çalışmanın 72 dpi olarak açılması, export edilmesi, sonra düzeldi, nasıl düzeldi anlamadım ama..Belki Service Pack'lerden...

Ben jpeg yerine tiff yapıyordum o zaman sıkıntı olmuyordu..
Bu mesajdan alıntı yap
istanbulbaski isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istanbulbaski

Matbaacı / İstanbul

Alt 13-06-2011 #8
Photoshop dosyalarını corelde kullanacaksanız yapmanız gereken tek şey flatten image yapıp psd olarak kaydetmektir.
Flatten image (layerları birleştirme) yapmazsanız corelde çok büyük süprizler yaşayabilirsiniz.
Çalışmanız tek layerdan oluşsa bile mutlaka layerları kapatmalısınız.

---------------------
İstanbul Baskı
Bu mesajdan alıntı yap