Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu?

Corel Draw Dersleri - Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu? Sponsorlu Bağlantılar Belki çok acemice sordum ama böyle düşünüyorum.bugün ilk kez coreldraw hakkında biraz bilgi edindim,eğitim videolarını izledim.önce coreldrawın photoshopun bir eklentisi olduğunu düşünmüştüm,ama tamamen ayrıymış. mesela corel de yapılan ...

nikılıs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nikılıs

Hiç Biri / Giresun

Alt 27-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Belki çok acemice sordum ama böyle düşünüyorum.bugün ilk kez coreldraw hakkında biraz bilgi edindim,eğitim videolarını izledim.önce coreldrawın photoshopun bir eklentisi olduğunu düşünmüştüm,ama tamamen ayrıymış.
mesela corel de yapılan farklı yazı stillerini photoshopta da yapabiliriz.ya da corelle yapıp photoshopta yapamadığımız ne var?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

corelim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

corelim

Grafiker / Ankara

Alt 15-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en büyük farkı biri vektör bazlı diğer bitmap bazlı programlardır...
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 07-09-2011 #3
en büyük farkı biri vektör bazlı diğer bitmap bazlı programlardır...
aynen katılıyorum.

photoshop tamamen fotoğraf (image) işleme programıdır. montaj, manipülasyon, renk oynama ve değiştirme, decube vs vs. yapılır.

corel ise vektörel çizim programıdır. logo, katalog, broşür vs. vs. için kullanılır. içinde birazda fotoğraflara müdahale için modüller bulunuyor.

yani birbirinden tamamen bağımsızlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-09-2011 #4
coreldrawın photoshopun bir eklentisi olduğunu düşünmüştüm,ama tamamen ayrıymış.
ben farklı bir açıdan cevap vermek isterim konuya;
CorelDRAW, PS kadar gelişmiş olmasada fotoğraf (image) işleme noktasında bizleri çaresiz bırakmadı/bırakmamış...
Corel Photo-Paint
corel kullanıcı arkadaşların göz ardı ettiği; kasmayan vede arayüz olarak corel 'le aynı mantık ve menüye sahip kıymetini kullanmaya başlayınca anlayacağımız, fotoğraf ve resim düzenlemek için pixel tabanlı çalışma mantığı olan bir program, yeteri kadar anlatımı vede video ders zenginliği olmadığı için farklı farklı programlar kullanmak zorunda kaldık bir çoğumuz...

yaptığım araştırmalar sonucunda, konu açan, ders anlatanlar olmuş ama en önemlisi konuyu güncel tutabilmek ve yeni yeni konularla photo-paint 'e gerekli önem nedense bir türlü verilmemiş....

şöyle diyenleriniz olabilir ; biz ( X ) programla/programlarla zaten ihtiyacımız olan pixel işlemleri yapabiliyoruz... elbette çok haklısınız fakat gözden kaçırdığınız bir nokta var Corel Photo-Paint için ayrıca bir lisans ödemesi yapmamıza gerek yok, corel satın aldığınızda zaten photo-paint 'ide satın almış oluyorsunuz...

Bildiğim vede derleyebildiğim kadarıyla photo-paint seni tanımama izin ver başlıklı bir paylaşım olsun....

http://hotfile.com/dl/116278437/3585...ileme.rar.html

yukarıdaki videoda fotoğraf yenileme ve teknikleriyle yapımı, kolay menü kullanımını içeren bir paylaşım ...

ayrıca;corel photo-paint dersleri / 4

şimdiden kolay gelsin faydalı olması dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 10-09-2011 #5
ben farklı bir açıdan cevap vermek isterim konuya;
CorelDRAW, PS kadar gelişmiş olmasada fotoğraf (image) işleme noktasında bizleri çaresiz bırakmadı/bırakmamış...
Corel Photo-Paint
corel kullanıcı arkadaşların göz ardı ettiği; kasmayan vede arayüz olarak corel 'le aynı mantık ve menüye sahip kıymetini kullanmaya başlayınca anlayacağımız, fotoğraf ve resim düzenlemek için pixel tabanlı çalışma mantığı olan bir program, yeteri kadar anlatımı vede video ders zenginliği olmadığı için farklı farklı programlar kullanmak zorunda kaldık bir çoğumuz...

yaptığım araştırmalar sonucunda, konu açan, ders anlatanlar olmuş ama en önemlisi konuyu güncel tutabilmek ve yeni yeni konularla photo-paint 'e gerekli önem nedense bir türlü verilmemiş....

şöyle diyenleriniz olabilir ; biz ( X ) programla/programlarla zaten ihtiyacımız olan pixel işlemleri yapabiliyoruz... elbette çok haklısınız fakat gözden kaçırdığınız bir nokta var Corel Photo-Paint için ayrıca bir lisans ödemesi yapmamıza gerek yok, corel satın aldığınızda zaten photo-paint 'ide satın almış oluyorsunuz...

Bildiğim vede derleyebildiğim kadarıyla photo-paint seni tanımama izin ver başlıklı bir paylaşım olsun....

http://hotfile.com/dl/116278437/3585...ileme.rar.html

yukarıdaki videoda fotoğraf yenileme ve teknikleriyle yapımı, kolay menü kullanımını içeren bir paylaşım ...

ayrıca;corel photo-paint dersleri / 4

şimdiden kolay gelsin faydalı olması dileğiyle...

daha açıklayıcı olamazdı Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu?
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-09-2011 #6
daha açıklayıcı olamazdı Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu?
dlimiz döndüğünce...
Bu mesajdan alıntı yap
by fermaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by fermaN

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 28-09-2011 #7
Tabi çok yetenekliysen photoshop'da da yapabilirsin vektörel çizimler.. Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu?
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-09-2011 #8
Tabi çok yetenekliysen photoshop'da da yapabilirsin vektörel çizimler.. Photoshop CorelDraw'ın yaptıklarını yapamıyor mu?

madem bahsettiniz, lütfen bize daha fazla yardımcı olunda; PS 'de nasıl vektörel çizimler yapılabilindiğini anlatın.
Bu mesajdan alıntı yap
by fermaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by fermaN

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-09-2011 #9
madem bahsettiniz, lütfen bize daha fazla yardımcı olunda; PS 'de nasıl vektörel çizimler yapılabilindiğini anlatın.
En basitinden buna bakabilirsiniz.. :smile:

Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-09-2011 #10
Geometrik şekillerin çizimi basittir, CorelDRAW ağırlıklı olarak yazıyla çalışıyor, Photoshop'ta yazıya müdahele etmek, CorelDRAW gibi esnek değildir diye biliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları