photoshop cs4 te insan silme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop cs4 te insan silme ...

okanix01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okanix01

Hiç Biri / Afyonkarahisar

Alt 16-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar photoshop cs4 te insan silme işlemini bi türlü beceremiyorum aslında pek bişi beceremiyorum ama buradan başlamak istedim bu konuyu en başından bana anlatacak biri yok mu? ama ama an başından resmi nasıl açacaz falan
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 21-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta clone stamp tool ile bir bölgenin rengini kişi üzerine kopyalar iseniz sonuç olarak kişi yok olacaktır... veya brush tool kullanımı ile yok bir nesne veya kişiyi bulunduğu yerden yok edebilirsiniz...

Aşağıda clone stamp tool kullanımı :

1- Öncelikle araçlardan clone stamp tool aracını seçiyoruz

2- Ardından bir resim açtıktan sonra resimde kopyalamak istediğiniz kısma gelerek klavyedeki ALT tuşuna basarak sol tuş ile bir kopya alıyoruz.

3- Ardından kopyaladığımız bölümü istediğimiz alana gelerek boyamaya başlıyoruz. Bu işlemi yaparken gerekli alanda sol tuşa basarak boyama işlemini yapıyoruz.

4- Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi artı işaretinin bulunduğu yer sizin kopyasını aldığınız bölümdür. Bu işlemi yaptıktan sonra resmimizin son hali aşağıdaki gibi olmaktadır.

Brush Tool kullanımını ise ;
Mesela backgroundu siyah olan bir nesneyi yok etmek için brush toolu seçeriz...
Daha sonra alt tuşuna basılı tutarız, imlecimizi renk seçim şeklini alacaktır siyaha götürür ve mouse ile sağ tıklar siyahı seçmiş oluruz...Daha sonra nesnenin üzerini siyah ile boyarız...Böylelikle nesnemiz siyah kaplanacağından background da zaten siyah, nesnemiz yok olmuş olur...
Bu mesajdan alıntı yap
okanix01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okanix01

Hiç Biri / Afyonkarahisar

Alt 02-07-2010 #3
evet çok faydalı oldu paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap