Photoshop CS5 APPCRASH hatası

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop CS5 APPCRASH hatası ...

Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Dosya23

Alt 19-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Konuyu açtığım yer yanlışsa kusuruma bakmayın. En uygun yer burası diye düşünüyorum.

Öncelikle altta bahsettiğim sorunumu CS5 kullanmaya başladıktan 2-3 ay sonra yaşamaya başladım.

Photoshop kullanırken beklenmedik bir anda program APPCRASH başlığında bir hata veriyor ve kapanıyor. Eğer ki çalışmanızı kaydetmeyi unuttuysanız yada kaydetmeye hazırken hatayı aldıysanız gerçekten üzücü ve yorucu bir iş. Çünkü çalışmayı aynen yeniden yapmanız gerekecek.

Şimdi detaylı anlatayım. Çalışma içerisinde konumlandırdığınız bir nesneyi çoğaltıp diğer nesne üzerine konumlandırmak istediğinizde bu hatayı alıyorsunuz.

Örneğin en son hata aldığım çalışmayı samimi bir dille anlatacak olursam;

Tatlı fotoğrafından kestiğim bir parçayı çalışmama koydum. Daha sonra tatlının sağ alt köşesine tatlıdan küçük boyutlarda bir yuvarlak çizdim. Daha sonra tatlı layerini duplicate edip çizdiğim yuvarlağın layerinin altına aldım ve konum olarak yuvarlağın altına aldım. Daha sonra yuvarlağı seçtim ve altına koyduğum yeni tatlı nesnesini yuvarlağın alanı kadar kestim. Amacım yeni çizdiğim küçük yuvarlak kadar tatlı içerisinden kesit almak.

Daha sonra altta koyduğum kesilmiş layeri sildim. Şuan çizdiğim yuvarlak ve en son oluşan yuvarlak tatlı.

Şimdi küçük olan tatlıyı alıp yuvarlağın üstüne koydum derken.... APPCRASH hatasını aldım ve kapandı. Amacım tatlıyı yuvarlağın içine biraz daha küçük koyarak alttaki yuvarlağı tepsi yada tabak gibi göstermekti.

Evet şuan yeniden açtım baştan yapıyorum. Ama daha önceden alternatif bir çözüm bulmuştum. Bu tip işlemleri yeni dökümanlar içerisinde ayrı ayrı hazırlayıp ana dökümana alarak sorunu çözdüm.

Neden bu kadar ayrıntılı yazdım. Çünkü kaydetmeye hazırlanıyordum. Şunu da koyup kaydedeyim derken hata aldım ve canımı o kadar sıktı ki oturdum bu yazıyı yazdım.

Yazıyı okuduysanız alttaki resme bakarak anlaşılabilir.

http://img263.imageshack.us/i/pshata.png/

Şimdi eğer bu hata ve çözümü ile ilgili bilgisi olan varsa benimle paylaşması çok faydalı olacaktır. Çünkü hem benimle paylaşmış hem de bu sorundan muzdarip olan değerli arkadaşlara yardım etmiş olacaktır. Photoshop CS5 APPCRASH hatası)

Yardım ve destekleriniz için şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LorduSs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LorduSs

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 20-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yapman gereken.Bilgisayarım Sağ Tık.Özellikler.Gelişmiş Sistem Ayarları.Gelişmiş.Performans.Ayarlar.Veri Yürütme Engellemesi.Seçtiğim Dışında Kalan...Tıkla

Ekle deyip ps.exe seçiniz iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Necaty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Necaty

Grafiker / Karaman

Alt 20-02-2011 #3
Yapman gereken.Bilgisayarım Sağ Tık.Özellikler.Gelişmiş Sistem Ayarları.Gelişmiş.Performans.Ayarlar.Veri Yürütme Engellemesi.Seçtiğim Dışında Kalan...Tıkla

Ekle deyip ps.exe seçiniz iyi çalışmalar

Acil çalışma hazırlamam gerektiği için photoshopun düzgün çalıştığı en son win. imajımı kurdum. Şuan sorunsuz çalışıyor. Yine de söylediğiniz yöntemi uyguladım. Umarım tekrar hata vermez.

Uzun süre araştırdığım bir sorundu, çözüm bulamadım. En son konu açtım. Çok bakan oldu ama yardım alamayacağımı düşünmüştüm. Sorunu halletmiş olsamda şuan sorunu devam edenler için bir çözüm yolu önerdiniz.

İlginiz için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
WoundedHeart isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WoundedHeart

Fotoğrafçı / Kayseri

Alt 19-04-2011 #4
bende de aynı sorun oluyodu dediginiz yöntemi denememe ragmen hala aynı hatayı veriyo çözümü bulamadım bir türlü Photoshop CS5 APPCRASH hatası
Bu mesajdan alıntı yap