Photoshop CS5 Zoom Geçişleri

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop CS5 Zoom Geçişleri Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, aklımı kurcalayan bir sorunu paylaşmak istiyorum. Photoshop'ta, " Ctrl + " tuşlarına birlikte basınca zoom yapıyor billiyorsunuz, ama zoom yaparken görsel olarak direk değilde, hafif kayarak ...

Masterhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Masterhan

Grafiker / Adana

Alt 24-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, aklımı kurcalayan bir sorunu paylaşmak istiyorum.

Photoshop'ta, " Ctrl + " tuşlarına birlikte basınca zoom yapıyor billiyorsunuz, ama zoom yaparken görsel olarak direk değilde, hafif kayarak zoom yapıyordu.

Örneğin %100'den %200'e çıkardığım zaman sayfa bir geçişle geliyordu, siz de biliyorsunuzdur. Photoshop'u şu aralar yeniden kurduğumda bu özellik aktif değil, zoom yaparken yine eskisi gibi direk yapıyor geçişsiz.

Ayrıca Ctrl + Space tuşlarına basıp mouse'u kaydırınca yine aynı geçişle zoom yapması gerekirsen, yapmıyor.

Umarım anlatabilmişimdir zor da olsa Photoshop CS5 Zoom Geçişleri
Çözümünü bilen, bilgisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Preferences/General/Resize Zoom, burdan olabilir belki...
Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 24-03-2012 #3
Laptop kullanıyorsan ekran kartı driver'i güncelle derim o olayı bende biliyorum hoşumada gidiyordu aynı sorunla karşılaşmıştım. Ya ben güncelledimde olmuştu yada kendiliğinden Photoshop CS5 Zoom Geçişleri
Bu mesajdan alıntı yap
Masterhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Masterhan

Grafiker / Adana

Alt 24-03-2012 #4
Tavsiyeler için teşekkür ederim ama konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırma yaptım.

Sorunu çözdüm. Zoom seçiliyken üst menüde zoom seçeneklerinde " Scrubby Zoom " seçeneği aktif olması gerek benim dediğim animasyon tarzı geçişlerin aktif olması için.

Fakat bende pasif görünüyordu. Bunun nedeni de OpenGl'nin aktif olmaması.
OpenGl'yi aktif etmek için ekran kartını güncellemek gerek, ki onu yaptım az önce aktif oldu ve bahsettiğim geçişler de geldi.
Bu mesajdan alıntı yap
Hasan ÇELİK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hasan ÇELİK(29)

Grafiker / Bolu

Alt 24-03-2012 #5
Tavsiyeler için teşekkür ederim ama konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırma yaptım.

Sorunu çözdüm. Zoom seçiliyken üst menüde zoom seçeneklerinde " Scrubby Zoom " seçeneği aktif olması gerek benim dediğim animasyon tarzı geçişlerin aktif olması için.

Fakat bende pasif görünüyordu. Bunun nedeni de OpenGl'nin aktif olmaması.
OpenGl'yi aktif etmek için ekran kartını güncellemek gerek, ki onu yaptım az önce aktif oldu ve bahsettiğim geçişler de geldi.
ne mutlu sana bir sorunuda çözdük hadi iş başına :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap