Photoshop da Backspace tuşu layer siliyo Text Yazarken Enter Satır Atlatmıyo Yardım!!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop da Backspace tuşu layer siliyo Text Yazarken Enter Satır Atlatmıyo Yardım!! ...

Photoshop da Backspace tuşu layer siliyo Text Yazarken Enter Satır Atlatmıyo Yardım!!
XxBoromiRxX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XxBoromiRxX

Grafiker / Ankara

Dosya22

Alt 25-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Acer 6930 g Laptop ımda Photoshop CS4 Yüklü ve bu gün bi problem başladı herzaman tıkır tıkır çalışan programda .

Sorun şu Backspace yani geri silme tuşuna basınca layer siliyor, Text yazarken enter ile alt satıra geçmesi gerekirken Text den çıkıyor. Num Lock ile bunu çözüyorum ama bu defa num pad i kullanamıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim bilemedim. Kafayı yemek üzereyim bilgisayara format atıp baştan yüklemeyi bile denedim ama olmuyor. Düzelmiyor.

Rica ediyorum acil yardım nolurr.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım photoshop'taki tus ayarları bozulmus.CS4 kullanmadım ama Windows>>WorkSpace burda Keyboard shortcuts olur sizin sorun hangisiyse oraya bakın muhtemelen hata ordadır.

Hem yarasın, hem yarabandı..

Bu mesajdan alıntı yap
XxBoromiRxX isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XxBoromiRxX

Grafiker / Ankara

Alt 26-04-2010 #3
Yok KeyboardShortcuts a baktım ordaki ayarlar normal Photoshop da Backspace tuşu layer siliyo Text Yazarken Enter Satır Atlatmıyo Yardım!! ne yapıyorsam olmuyo aklınıza geleni yazın ne olur belki buluruz çaresini.
Bu mesajdan alıntı yap
lugedas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lugedas

Sanat Yn. / Ankara

Alt 11-06-2010 #4
Bende acer 6930 g laptop kullanıyorum ve cs4 yüklü
bende de benzer bir sorun var
Alt satıra geçemiyorum Enter A basınca texten çıkıyor Yazıyı word ya da note Pad de yazıp kopyalayıp yapıştırırsam sorun yok ama photoshopta alt alta listeli bir yazı yazamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 11-06-2010 #5
Arkadaşlar donanımdan donanıma program kısayolları farklılık gösterebilir...
Mesela ben ticaret lisesi olduğum için F klavye kullanıyorum, çalıştığım yerdeki kişi de Q tabi sorunlar photoshopta karışıklar oluyor... F-Q değişimi için ctrl + Shift kuşlarını kullanıyorum... Photoshopta extract pluginde çalışırken F klavye de brushu büyütmek için i ve ü harflerini, Q da ise Ğ ve Ü harflerini . Yani farklılıklar olabilir... i harfi F de , Q da ise Ğ ...
Bu mesajdan alıntı yap