photoshop da bu çalışmayı nasıl yaparım - acil destek

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop da bu çalışmayı nasıl yaparım - acil destek Sponsorlu Bağlantılar herkese merhaba photoshop da bir rotate işlemi yapmaya çalışıyorum ama orijinal resimdeki gibi yapamadım.sizden bu konuda destek rica ediyorum ekte gönderdiğim 3 resimde ki gibi bir rotate işlemi ...

goktoure isimli Üye şimdilik offline konumundadır

goktoure

Hiç Biri / Bursa

Dosya18

Alt 09-03-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

herkese merhaba

photoshop da bir rotate işlemi yapmaya çalışıyorum ama orijinal resimdeki gibi yapamadım.sizden bu konuda destek rica ediyorum

ekte gönderdiğim 3 resimde ki gibi bir rotate işlemi yapmaya çalışyorum ama nasıl yapacağımı bilemedim.

ekte gönderdiğim b1 isimli resim orijinal resim, b2 resimli resim x ekseninde döndürülmüş,b3 isimli resim y ekseninde döndürülmüş sanırım.

rotate edilmiş domo isimli resimin boyutlarının ekte gönderdiğim b2 ve b3 isimli resimlerle aynı width - height ' a sahip olması gerekiyor.

bu şekildeki gibi bir uygulamayı ekte gönderdiğim demo isimli resime uygulaya bilir miyiz ?

ve nasıl yaptığını anlatabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ddenizoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ddenizoglu

Grafiker / Sinop

Alt 09-03-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ek'te bir şey yok tekrar göndermeyi dene.
Bu mesajdan alıntı yap

goktoure

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-03-2014 #3
Ek'te bir şey yok tekrar göndermeyi dene.
merhaba

Ek resimleri nasıl olduysa eklemeyi unutmuşum photoshop da bu çalışmayı nasıl yaparım - acil destek

aşağıdaki linkten resimleri alabilirsiniz

teşekkürler

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam
Bu mesajdan alıntı yap

ddenizoglu

Grafiker / Sinop

Alt 09-03-2014 #4
Bununla hiç uğraşma işin içinden çıkamazsın derim ben sana =)
Bu mesajdan alıntı yap

goktoure

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-03-2014 #5
çok mu zor bunu yapmak gerçekten

nasıl yapılır acaba biraz bilgi verebilir misiniz

gerçekten önemli bir durum bu pek grafik bilgim olmadığı için yapamadım :S
Bu mesajdan alıntı yap

ddenizoglu

Grafiker / Sinop

Alt 09-03-2014 #6
Hiç bilgin yoksa hareketsiz bir resmi hareketlendirmek senin yapabileceğin bir iş değil ama sen illede hareketli meşale istiyorsan google görsellerde "torch gif" yazısını arattır istediğini bulabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

goktoure

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-03-2014 #7
Hiç bilgin yoksa hareketsiz bir resmi hareketlendirmek senin yapabileceğin bir iş değil ama sen illede hareketli meşale istiyorsan google görsellerde "torch gif" yazısını arattır istediğini bulabilirsin.
hareketlendirmek mi ? orada yapılan şey resmi x - y ekseninde biraz döndürüp kayıt edilmiş. olay bu değil mi?
Bu mesajdan alıntı yap

ddenizoglu

Grafiker / Sinop

Alt 09-03-2014 #8
Kusura bakma konular karışmış o cevabı başka bi konuya verecektim. =) Ama yine de dediğim gibi onu rotate yapmak sandığın gibi kolay değil resimin yan yana eklenmesi durumunda öncekini tamamlaması gerekiyo zor bi işlem yani her resimde rotate yapmak için uygun değildir.
Bu mesajdan alıntı yap

goktoure

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-03-2014 #9
Kusura bakma konular karışmış o cevabı başka bi konuya verecektim. =) Ama yine de dediğim gibi onu rotate yapmak sandığın gibi kolay değil resimin yan yana eklenmesi durumunda öncekini tamamlaması gerekiyo zor bi işlem yani her resimde rotate yapmak için uygun değildir.
merhaba

eğer çok zor olmayacaksa b1 resminden b2 ve b3 resimlerinin nasıl yapıldığını photoshop için anlatabilir misin ?
Bu mesajdan alıntı yap
mornatari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mornatari

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2014 #10
arkadaş söylemiş işte. senin gönderdiğin b1 b2 b3 resimlerinde resmin sürekliliği var. yani pattern olabilecek bi resim yani aynı resmi alt alta daha koysan birbirini tamamlıyo yanyanada koysan tamamlıyo. önce bu kısmı halletmen lazım. demodaki resim bu haliyle olmaz istediğin gibi. solda yaprakların yarısı var. sağda minik çiçeklerin yarısı var. sol altta başka çiçeğin çeyreği filan var.

bunu halledebilirsen perspektif vermek kaldı. transform tool> perspective ile yapabilirsin. b2 b3 ile aynı açı filan istiyosan b2 ve b3deki kaçış noktalarını ayrı ayrı bulursun, resmini de oturtursun.

ama yeni başlayan birinin hemen yapabileceği bişey değil. biraz zamanını alır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları