photoshop da çalışırken hdd hemen doluyor? neden

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop da çalışırken hdd hemen doluyor? neden Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar photoshop'da calısırken hdd doluyor hmde az deil 4 5 gb bazen daha fazla doluyor bi dosya kaydetmediqim halde doluyor temp i boşaltıyorum nereye kaydediyor bu vista kullanıyorum.yardımcı ...

melihs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melihs

Grafiker / Çanakkale

Alt 17-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar photoshop'da calısırken hdd doluyor hmde az deil 4 5 gb bazen daha fazla doluyor bi dosya kaydetmediqim halde doluyor temp i boşaltıyorum nereye kaydediyor bu vista kullanıyorum.yardımcı olrmusunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar photoshop'da calısırken hdd doluyor hmde az deil 4 5 gb bazen daha fazla doluyor bi dosya kaydetmediqim halde doluyor temp i boşaltıyorum nereye kaydediyor bu vista kullanıyorum.yardımcı olrmusunuz...
öncelikle türkçe karakterler kullanırsanız seviniriz.. "q" yerine "g" gibi..
sorununuzun sebebi de çok fazla font, pattern, brush yüklediyseniz bunlar programınızı çok yavaşlatır..
Bu mesajdan alıntı yap

melihs

Grafiker / Çanakkale

Alt 17-02-2009 #3
tamam ama şu var sorunum bu değil tabiki çok brush v.s var grafikerim sonuçta ama sorun photoshop un bi yerlere dosya kaydetmesi programdan çıksamda bilgisayarı kapatıp açsakta dosyalar yer kaplıyor öyle kalıyor şu anda mesela tam 7 gb kayıbım var...
Bu mesajdan alıntı yap
SakinGenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SakinGenc

Webmaster / Diyarbakır

Alt 19-02-2009 #4
bence bu konu kösümsenecek bir konu değil..

arkadaşım bence pc artık temizleme programı indir ve pc de çalıştır ve pc deki tüm artıkları bulup silecektir..

çünkü artıklar sadece temp klasörüne gitmiyor..

umarım sorununu çözersin.
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic21

Hiç Biri / Diyarbakır

Alt 20-02-2009 #5
tamam ama şu var sorunum bu değil tabiki çok brush v.s var grafikerim sonuçta ama sorun photoshop un bi yerlere dosya kaydetmesi programdan çıksamda bilgisayarı kapatıp açsakta dosyalar yer kaplıyor öyle kalıyor şu anda mesela tam 7 gb kayıbım var...
Bu Program Artık Dosya hepsini Sile Pc için gerekli Bulunması gereken bi Program CCleaner.Sana Linkini de Yazayım İndir.
CCleaner - Downloading...
Bu mesajdan alıntı yap

melihs

Grafiker / Çanakkale

Alt 20-04-2009 #6
sorun bu değil arkadaslar photoshop da çalışırken hdd hemen doluyor? neden vistada C:\Users\sehzadepc\AppData\Local\Temp burada xp de ise farklı bir yerde saklıyor photoshop dosyaları silinmesi hemen olmuyor pc bir kaç defa acılıp kapanınca siliyor. ama siz kendiniz gidip silebiliyorsunuz. BU arada buradaki dosyaları temizleme programları kaldırmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
ibrahimkck isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibrahimkck

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #7
Kardeş ağır programlar ram yetersiz kaldığında harddiskin bi kısmını ram gibi kullanırlar sanal bellek deniyor buna bunu azaltmanı tavsiye etmem sistem yavaşlar o zaman, ekstrem bir durum yoksa böyle olması normaldir rami yükseltmeni tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
tanmac isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tanmac(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-04-2009 #8
Preferences>Performance>Scrath Disk bölümünden eğer varsa başka bir sabit disk seçmeni tavsiye edirim. En azından çalışırken rahat edersin. Sistem diski dolmaz. Umarım işine yarar...
Bu mesajdan alıntı yap
rek3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rek3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-12-2010 #9
Preferences>Performance>Scrath Disk bölümünden eğer varsa başka bir sabit disk seçmeni tavsiye edirim. En azından çalışırken rahat edersin. Sistem diski dolmaz. Umarım işine yarar...
çok teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
mmıes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mmıes

Grafiker / İstanbul

Alt 21-04-2011 #10
calıstığın calışmanın ölçülerindede sıkıntı olabilir image-image size menüsünde pixel/cm pixel/inc butonlarınada dikkat etmelisin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları