Photoshop da değişik kesimler

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop da değişik kesimler Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar; ben photoshop a yeni başlayanlardanım, bir fotoğraf üzerine layer atıyorum layer da rectangle tool ile dikdörtgen oluşturup add anchoir point tool ile dikdörtgene istediğim şekli veriyorum, sonra ...

badblack isimli Üye şimdilik offline konumundadır

badblack

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 27-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;
ben photoshop a yeni başlayanlardanım, bir fotoğraf üzerine layer atıyorum layer da rectangle tool ile dikdörtgen oluşturup add anchoir point tool ile dikdörtgene istediğim şekli veriyorum, sonra arkadaki bu resmi verdiğim bu şekil gibi kesmek istiyorum. yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

reaper8100 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reaper8100

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazdığınızdan anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım...
bir resmi çağırdınız ve üzerine path ile birşeyler çizdiniz ve düzenlediniz aşağıda olduğu gibi.
şimdi pathlerle çizdiğiniz bir şeyin layer de olma gibi bir durumu yoktur. etkinliği (renklendirme, silme vb) hangi layerde yaptığınız önemlidir. çizdiğiniz pathi (çizgiyi) öncelikle seçim çizgisi haline getirin, bunun için ctrl+enter kısa yolunu kullanın.
artık çizdiğimiz şekil bir seçim alanı oldu.sıra geldi etkinliği atamaya. bu işlemi resim için yapacağımıza göre resim layerinde olmamız lazım. seçim çizgisi aktifken bazı istisnalar hariç sadece seçim alanı içi yapılan işlemden etkilenir. eğer silerek kesmek istediğimiz alan bu alanın içiyse del tuşuna basmanız yeterlidir.(yada ctrl+j komutu ile yeni bir layere seçim alanı içindeki bölgeyi kopyalayabilirsiniz)
yok eğer silmek istediğiniz alan bu alanın dışında kalan kısım ise seleckt menusune gelerek inverse komutuna veya ctrl+shift+ı kısa yoluna tıkladıktan sonra seçim çizgisini tersine çevirerek delete işlemini uygulayın.

sonuç çizdiğiniz şekle göre resimde ki gibi olacaktır. umarım yardımı olmuştur.
Bu mesajdan alıntı yap