Photoshop da insan çizimi.

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop da insan çizimi. ...

plenty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plenty

Hiç Biri / İzmir

ünlem

Alt 30-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Ben coral draw x4 kullanıyorum, tasarım yapıyorum.
Şimdi de tasarımlarımı photoshop cs5 de devam ettirmek istiyorum.

Öncelikle pen tool da çizmem gerekiyor sanırım fakat coral dakinden çok farklı burası.
Önce slüet çizip, daha sonra onu giydirmem gerekiyor.
Yardımlarınızı rica ediyorum.
Lütfen!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunu photoshopta çizmen zor ve vakit alan bir iş olur bence sen yine corelden vazgeçme en azından çizimler konusunda.
Benim karukatürist arkadaşım vardı önce karakalem ile çizip tarama yapardı sonra photoshopta renklendirirdi.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #3
Teşekkür ederim ilgilendiğin için.
Ama phptoshop da bilmem gerekiyor.
Ben bir de tablet kullanmıyorum, yok çünkü, mouse ile çizmem gerekiyor, çok zor oluyor.
Coralda taslağını çizip, photosop da mı renklendirmeliyim acaba?
Yoksa direkt photoshop da da yapabiliyor muyuz bunu?
Coral ı ben evde kendim öğrendim, photoshop u da öğrenmek istiyorum ama bu daha zor coral dan Photoshop da insan çizimi.
Lütfen yaa, bir iki birşey öğrensem gerisini ben getirmeye çalışırım, öğrenmek zorundayım bunu, yardım istiyorum Photoshop da insan çizimi.
Bu mesajdan alıntı yap
lisiaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisiaa

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #4
photoshopta bunu çok zorlanırsın tabletin olsa bile insan çizmek çok zordur coralde deneyip sonra photoshopu atıp renklendirirsen daha mantıklı olur.
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #5
Tablet kullanmam lazım o zaman veya corelde taslağını çiz photoshopta renklendir illa photoshopta ısrar etme çok zor olur.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-03-2011 #6
Photoshop da bu tür çizimlerin nasıl yapıldığına dair forumumuzda bir çok anlatım mevcuttur. Arkadaşların anlattığı gibi zor diye bir şey yok. Corelde ne kadar zor ise photoshop da da o kadar zor.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #7
Photoshop da bu tür çizimlerin nasıl yapıldığına dair forumumuzda bir çok anlatım mevcuttur. Arkadaşların anlattığı gibi zor diye bir şey yok. Corelde ne kadar zor ise photoshop da da o kadar zor.
Öncelikle başlığımı düzelliğiniz için teşekkür ederim.
Corel de de önce zor geliyordu ama öğreninceye kadar, sonra çok kolay ve keyifli hale dönüşebiliyor. Eminim ki, photoshop ta da aynısını yaşayacağım ama işte o şifreyi bir çözebilsem!?!? :sadsmile:

Aradım sorular ve cevaplar da ama bulamadım maalesef!

Bilen gören olursa bana da buradan linki verirseniz inanın çok sevinirim, araştırıyorum halen!

Yada direkt konuyu kısaca anlatabilirseniz daha da çok sevinirim :angel:

Phptoshop da örneklerini gördüm, direkt photoshop da mı, yoksa coral da çizip, sonradan mı orada yapıldı bilemiyorum ama harika çizimlerdi, bende aynılarını yapabilmek istiyorum, çok istiyorum :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #8
Öncelikle başlığımı düzelliğiniz için teşekkür ederim.
Corel de de önce zor geliyordu ama öğreninceye kadar, sonra çok kolay ve keyifli hale dönüşebiliyor. Eminim ki, photoshop ta da aynısını yaşayacağım ama işte o şifreyi bir çözebilsem!?!? :sadsmile:

Aradım sorular ve cevaplar da ama bulamadım maalesef!

Bilen gören olursa bana da buradan linki verirseniz inanın çok sevinirim, araştırıyorum halen!

Yada direkt konuyu kısaca anlatabilirseniz daha da çok sevinirim :angel:

Phptoshop da örneklerini gördüm, direkt photoshop da mı, yoksa coral da çizip, sonradan mı orada yapıldı bilemiyorum ama harika çizimlerdi, bende aynılarını yapabilmek istiyorum, çok istiyorum :angel:
Ben zor derken corel ya da illastrator'u photoshop ile karşılaştırırsanız tekinki zorluklardan bahsettim, neyse siz öğrendikten sonra bi karşılaştırma yaparsınız o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız, kolay gelsin.

Buyrun buradan araştırma yapabilirsiniz.
http://www.grafikerler.net/photoshop-dersleri-f193.html
Bu mesajdan alıntı yap

plenty

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #9
Ben zor derken corel ya da illastrator'u photoshop ile karşılaştırırsanız tekinki zorluklardan bahsettim, neyse siz öğrendikten sonra bi karşılaştırma yaparsınız o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız, kolay gelsin.

Buyrun buradan araştırma yapabilirsiniz.
http://www.grafikerler.net/photoshop-dersleri-f193.html
Ama gerçekten de zor yani ben buna kesinlikle katılıyorum, daha çöpten adam bile çizebilmiş değilim pen tool da , durumum o kadar vahim yani :worried:
Coral da başta öyleydi, belki diyorum bunu da öğrenirsem kolay gelebilir !? mi acaba !?

İlgilendiğiniz ve link de eklediğiniz için ayrıca teşekkür ederim.
Şimdi de ben bu linkler tıklanmıyor, aşağıda birşeyler verilmiş oraya mı yapıştırıp açıcaz yada nasıl açıcaz diye sorsam ayıp olur diye sormuyorum :tongueout:

Açmayı deneyeceğim :wink:

Sağol.
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-03-2011 #10
Ama gerçekten de zor yani ben buna kesinlikle katılıyorum, daha çöpten adam bile çizebilmiş değilim pen tool da , durumum o kadar vahim yani :worried:
Coral da başta öyleydi, belki diyorum bunu da öğrenirsem kolay gelebilir !? mi acaba !?

İlgilendiğiniz ve link de eklediğiniz için ayrıca teşekkür ederim.
Şimdi de ben bu linkler tıklanmıyor, aşağıda birşeyler verilmiş oraya mı yapıştırıp açıcaz yada nasıl açıcaz diye sorsam ayıp olur diye sormuyorum :tongueout:

Açmayı deneyeceğim :wink:

Sağol.
Linkte bi sorun yok tıkladığınızda açılıyor, yine de olmuyorsa ana sayfadan photoshop dersleri bölümünden takip edebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları