photoshop da layer ile çalışma problemi !!!

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - photoshop da layer ile çalışma problemi !!! Sponsorlu Bağlantılar Merhaba, bir nesneye gölge ve ışık vermek istiyorum ve bunu layerlarla yapmalıyım. Örneğin bir top, ilk layera topu yapıyorum, ikinci layerda topa gölge vermek istediğimde;elliptical marquee tool u ...

göllge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

göllge

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, bir nesneye gölge ve ışık vermek istiyorum ve bunu layerlarla yapmalıyım. Örneğin bir top, ilk layera topu yapıyorum, ikinci layerda topa gölge vermek istediğimde;elliptical marquee tool u kullanırken feather yaptıktan sonra, image - adjustments- brightness seçeneğini tıkladığımda "could not complete the brightness command because the selected are a is empty" şeklinde bir yazı çıkıyor. İlk layerda bu işlemi yaptığımda bu çıkmıyor. Bu sorunu çözmem için bana yardımcı olursanız sevinirim ... şimdiden teşekkürler. Bi küçük rica daha, hemen yardım edebilirseniz çok sevinirim... photoshop da layer ile çalışma problemi !!!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

refazmutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

refazmutlu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Doğru layer da mısınız? Onu kontrol edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 13-12-2009 #3
Gölge yapımı için yanlış yöntemi kullanıyorsunuz.
1.Yol:
Top layerına 2 kere tıklayın.Blending Options penceresi açılır.Drop Shadows a tik atın ve o kısma tıklayın.Ayarları kullanarak istediğiniz gölgeyi oluşturun.

2.Yol:
Yeni bir layerda elips çizilir ve ctrl + d ile seçim kaldırılır.Filter >> Blur >> Guissian Blur açılır.30 - 40 arası değer veip OKleyin.Ardından katmanın Opacity değerini 50 - 70 arasına getirin.
Bu mesajdan alıntı yap

göllge

Hiç Biri / Ankara

Alt 13-12-2009 #4
evet doğru layerdayım, çok denedim, ilk layer üzerinde gölge ve ışık verebiliyorum fakat farlı layerlarda olmuyor... yardımcı olursanız sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 13-12-2009 #5
Gölge yapımı için yanlış yöntemi kullanıyorsunuz.
1.Yol:
Top layerına 2 kere tıklayın.Blending Options penceresi açılır.Drop Shadows a tik atın ve o kısma tıklayın.Ayarları kullanarak istediğiniz gölgeyi oluşturun.

2.Yol:
Yeni bir layerda elips çizilir ve ctrl + d ile seçim kaldırılır.Filter >> Blur >> Guissian Blur açılır.30 - 40 arası değer veip OKleyin.Ardından katmanın Opacity değerini 50 - 70 arasına getirin.....
Bu mesajdan alıntı yap

göllge

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-12-2009 #6
sanırım anlatamadım!!! ben topun üzerinde (ışık kırılması diyebiliriz belki) hani bir tarafına ışık vururken diğer tarafının gölgede kalmasından bahsediyorum... ilginiz için teşekkür ederim bu arada.
Bu mesajdan alıntı yap
MuratKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MuratKa

Grafiker / İstanbul

Alt 14-12-2009 #7
basit bi yöntem ama işine yarar belki layere sag tıkla blendıng optionsa gel drop shadowla gölgeyi uygula uygun ayarlarını kendin yapıcaksın daha sonra tamam diyip cık ve dodge tool aracı iLe istediğin taraftan ısık verebilirsinphotoshop da layer ile çalışma problemi !!! ışık gölge oyunlarında bu yöntemi kullanıyorum ben işe yarıyphotoshop da layer ile çalışma problemi !!!
Bu mesajdan alıntı yap
abidinsefa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abidinsefa

Grafiker / Yozgat

Alt 14-12-2009 #8
gölgeyi baska layerde yapmak istiyosan sole yap.. bi top ciz.. Ctrl+J yap ve kopyala... Sonra kopyaladıgına cift tıkla.. gölge efektini gir.. Gölge efektinin oldugu layerdeki Fiil i sıfır yap...

Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 14-12-2009 #9
Sanırım bunun gibi birşey istiyorsunuz.

Yukarıdaki gradient ayarlarını yapınız ve yuvarlak seçimin içinde sol üstten sağ aşağıya doğru bir gradient verin.

Renkler o rengin bir açık tonu ve bir kapalı tonundan oluşuyor.
Bu mesajdan alıntı yap

göllge

Hiç Biri / Ankara

Alt 15-12-2009 #10
Herkese teşekkür ederim, verdiğiniz bilgilerin her biri değerli... photoshop da layer ile çalışma problemi !!!

Yardıma ihtiyaç hissettiğimde birilerinin yardımcı olacağını bilmek çok hoş, tekrar teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları