Photoshop 'da metin kullanmak

Photoshop - Photoshop 'da metin kullanmak Sponsorlu Bağlantılar Selamlar, illustrator 'da metin ekleyip jpg ya da png olarak kaydettiğimde yazılar cam gibi çıkarken photoshop 'da bir resmin ya da logonun yanına yazı eklediğimde kirli bir görüntü ...

cevizmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar,

illustrator 'da metin ekleyip jpg ya da png olarak kaydettiğimde yazılar cam gibi çıkarken photoshop 'da bir resmin ya da logonun yanına yazı eklediğimde kirli bir görüntü oluşuyor. Örneğin kırmızı rengi... Bu konuda önerileriniz var mı? Ben font ayarlarından smooth olarak seçtim denedim, sharp denedim bana mısın demedi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

CarverTD isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaptığın işin görselini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım...
Bu mesajdan alıntı yap
Caylak90 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Caylak90

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #3
Selamlar,

illustrator 'da metin ekleyip jpg ya da png olarak kaydettiğimde yazılar cam gibi çıkarken photoshop 'da bir resmin ya da logonun yanına yazı eklediğimde kirli bir görüntü oluşuyor. Örneğin kırmızı rengi... Bu konuda önerileriniz var mı? Ben font ayarlarından smooth olarak seçtim denedim, sharp denedim bana mısın demedi

dostum bence sen rgb calısıyosun kaydederkende cmyk olarak kaydedıyosun o yuzden renkler bozuyo bıde dpi nı yukselt kaydederken
Bu mesajdan alıntı yap

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-11-2012 #4
PSD ve Save to Web diyerek kaydettiğim formatı burada My Files

@Caylak90 RGB çalışıyorum, sanırım öyle de kaydediyor. Sadece kaydederken boyutu çok büyük tutmak istemiyorum. 150kB olsun istemiyrum bir resim, o zaman da text cozutuyorPhotoshop 'da metin kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #5
Save for web'den JPEG değilde PNG 24 olarak kayıt edersen yazılar düzgün çıkıyor...
Bu mesajdan alıntı yap

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-11-2012 #6
@CarverTD: evet Png 24 'de güzel görünüyor ama 200kB oluyor boyutu daPhotoshop 'da metin kullanmak Resmin tam bu ebatta olması lazım ve webde kullanılacak. Zaten bu resim tek başına 200kB olursa sayfa gömüldü demektirPhotoshop 'da metin kullanmak Bunun başka yolu yok mudur ki acaba?
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #7
Sana en fazla Kaç KB gerekli peki... vede resmin tam boyutu ne olmalı
Bu mesajdan alıntı yap

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-11-2012 #8
Resmin boyutu 940x350 olmalı. En fazla 90-95kB arası isteniyor
Bu mesajdan alıntı yap

CarverTD

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2012 #9
cevizmx; PNG 8 yaparsan eğer hem yazı bozulmuyor hemde 60 kb oluyor resim. Daha başkada yardımcı olamayacağım maalesef.
Bu mesajdan alıntı yap

cevizmx

Fotoğrafçı / İstanbul

Dosya19
Alt 16-11-2012 #10
cevizmx; PNG 8 yaparsan eğer hem yazı bozulmuyor hemde 60 kb oluyor resim. Daha başkada yardımcı olamayacağım maalesef.
Çok teşekkür ederim! Photoshop 'da metin kullanmak
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
photoshop, text