Photoshop da sorunum var: kanala kopyalayıp layerı yapıştırıyor

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop da sorunum var: kanala kopyalayıp layerı yapıştırıyor ...

sarp111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle kanala kopyalayıp layerı yapıştırıyor ben yapamadım videolu anlatım varsa Türkçe çok memnun olurum teşekkür ederim resimdeki örnekler
Photoshop da sorunum var:  kanala kopyalayıp layerı yapıştırıyorPhotoshop da sorunum var:  kanala kopyalayıp layerı yapıştırıyor

allahın kulu 116 kişi bakmış hiç mi yardım eden yok
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deepfunk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deepfunk

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 26-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Heralde sorundan kimse birşey anlamamış olsa gerek.
Bu mesajdan alıntı yap

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-07-2013 #3
hocam daha nasıl anlatayım resim koydum bir de dediğim şu channel daki katmanı layerıya nasıl yapıştıracaz olmuyor o yüzden sorunum vardı
Bu mesajdan alıntı yap
KeskinRaze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KeskinRaze

Grafiker / Rize

Alt 26-07-2013 #4
Sorununu tam olarak detaylı bir biçimde anlatırsan illaki bir çözüm çıkacaktır. Ama bakınca kimsenin bişey anlamaması normal çünkü sorunun ne olduğu belli değil.
Bu mesajdan alıntı yap

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-07-2013 #5
keskin bey sorun çözüldü teşekkür ederim saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 27-07-2013 #6
keskin bey sorun çözüldü teşekkür ederim saygılarımla
Sorunun çözümünü de yazsaydınız keşke. Nasıl ki siz bu ve bunun gibi bir sorun ile karşılaştığınızda arama yaparak çözüme ulaşmaya çalışıyorsanız aynı sorun ile karşılaşanlara rehber olmayı düşünerek bunu cevaplamanız güzel bir davranış olmaz mıydı?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-07-2013 #7
Çalışmanız rgb renk modunda olduğundan öncelikle onu görüntü menüsünden mod alt menüsü ile cmyk ya çeviyoruz.
Ardından kanallar sekmesine gelip sarı layerı tıklıyoruz CTRL+A ile tüm layerı seçili hale getirip tekrar CTRL+C yapıp kopyalama işlemini gerçekleştiriyoruz..
Önceden cmyk renk moduna getirdiğimiz çalışmayı tekrar RGB renk moduna çeviriyoruz ve katmanlar panelinde CTRL+V yapıyoruz...
Sarı kanal background layerımızın uzerine yeni bir layer olarak yapışıyor
Bu mesajdan alıntı yap