photoshop da web sitesi çizimi hk.

Web Tasarımı - photoshop da web sitesi çizimi hk. ...

micoudmk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

micoudmk

Grafiker / İstanbul

Alt 29-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar photoshopda çizilen tasarımları webe nasıl aktarıyorsunuz? Bu aktarımları yaparken hangi programları kullanıyorsunuz ve flash ile bu aktarım yapılabilirmi ? Yaparken bu tasarımlardaki image ları nasıl kayıt ediyorsunuz. Bu konuda tecrubeli arkadaşlardan cvplar bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 29-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopta Slice Tools
Photoshopta Template Hazırlama ( Web sayfası hazırlama)

Buyurun bu konular size yardımcı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
sezer.meltem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezer.meltem

Grafiker / Bingöl

Alt 29-05-2008 #3
ya ben inceledim ama html nasıl yapıyoruz yani herşeyi photoshopda halledebiliyormuyuz baska proğrum gerekmeden onu bilmek istiyorum tsk edirm ilginize şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-05-2008 #4
Photoshopla evet herşeyi halledebliosun aslında ama kod kısmı için ve profesyonel siteler için photoshoptan HTML olarak aktardığın siteyi dreamweaver gibi bir program ile açıp düzenleme yapman gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 29-05-2008 #5
sadece photoshop yeterli tasarım için tabi tasarma bağlı olarak illustrator un kolaylıklarından da faydalanabilirsin
basit şekilde iişleyiş sıraını anlatıyım
1. photoshopta tasarımı yapıyoruz
2. slice tool ile parçalıyorum file- save for web seçeneğiyle kaydediyorum html olarak kaydediyoruz
3. dreamweaver yada frontpage tarzı html editorlerinde açıp link verilcek yerlere link verelim yada yazı kısımlarını halledelim
4. flash olacak yerler için resimleri flashda çizmek istemiyorsak yada resim ise (örn: flash banner da bir araba resmi olacak ise) uygun boyutlara getirip direk kaydedin flash a import edin eğer oval kenarlı bir flash banner olmasını istiyorsanız gif ya da png olarak kaydedin flash da import edin bu kadar....
Bu mesajdan alıntı yap

sezer.meltem

Grafiker / Bingöl

Alt 29-05-2008 #6
sawe to web yptığımda html yok gif olarak atıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 29-05-2008 #7
@asit

3. dreamweaver yada frontpage tarzı html editorlerinde açıp link verilcek yerlere link verelim yada yazı kısımlarını halledelim

Burda ufak bir düzeltme yapıyım. Slicetool anlatımımı okursanız dreamweaver a gerek kalmadan photoshop ilede link verebildiğinizi görüceksiniz.

@sezer.meltem
gif ve html olarak orada aşşağıda kayıt seçeneklerine tıklarsanız görüceksiniz .
Bu mesajdan alıntı yap

sezer.meltem

Grafiker / Bingöl

Alt 30-05-2008 #8
gif kayıt var html yok
Bu mesajdan alıntı yap
asit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asit

Webmaster / Ankara

Alt 30-05-2008 #9
[COLOR="RoyalBlue"]buyur yardımcı olur umarım
[COLOR="Red"]file-save for web & devices[/COLOR] dedikten sonra açılan ekranda [COLOR="red"]kaydet(save)[/COLOR] dedikten sonra resimdeki seceneği seçersen html olarak kaydedecektir ve resimleri aynı dizinde images klasörü oluşturup içine atacaktır
photoshop da web sitesi çizimi hk.[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
kLasturk53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kLasturk53

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 25-03-2016 #10
arkadaşlar ps de çizimi yaptıktan sonra, css olarak dökmeniz gerekli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Tags
cizimi, photoshop, sitesi, web