Photoshop Dersleri: Bantlama Efekti

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Bantlama Efekti Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar; Bu dersimizde, photoshop ile çalışmalarımızın kenarlarını bantlama efektini uyguluyoruz. Hiçbir fırça ya da eklenti kullanmadan, basit şekilde nasıl çalışmalarımızı bantlarız onu öğreneceğiz. 1) İlk önce çalışma ...

med_cezir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

med_cezir

Hiç Biri / Bursa

Alt 01-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar;
Bu dersimizde, photoshop ile çalışmalarımızın kenarlarını bantlama efektini uyguluyoruz. Hiçbir fırça ya da eklenti kullanmadan, basit şekilde nasıl çalışmalarımızı bantlarız onu öğreneceğiz.
1) İlk önce çalışma alanımızı açıyoruz. Hangi ölçülerde olacağına siz karar veriyorsunuz, bantlama yapacağınız çalışmaya göre değişecektir.
2) Dikdörtgen çizme aracı, (Rectangle Tool) ile, #FEF5DB renginde, bir dikdörtgen çiziyoruz. Bu bizim bantımız olacak, fotoğrafınızın büyüklüğüne bağlı olarak, bantın büyüklüğünü çizmek size kalmış..
3) Fotoğrafımızın sol üst köşesindeki bantı çevirmek için, Edit > Transform > Rotate yolunu kullanıyoruz.
4) Bant katmanımız ( layer ) seçili iken, katman panelinden bantımızın saydamlığını ( opacity ) azaltıyoruz. Ben %65 yaptım.
5) Yine bantımızın bulunduğu katmana sağ tıklayıp, katmanı (duplicate layer) çoğaltıyoruz. . Çoğalttığımız katmanı fotoğrafımızın diğer köşesine taşıyoruz.
Kolay gelsin,iyi çalışmalar...
^^^^^^^^^^^^^^Alıntıdır^^^^^^^^^^^^
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DozeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DozeR

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Paylaşımın İçin Teşekkür Ederim.Denedim Ve Güzel Oldu Photoshop Dersleri: Bantlama Efekti
Bu mesajdan alıntı yap

med_cezir

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-07-2008 #3
Paylaşımın İçin Teşekkür Ederim.Denedim Ve Güzel Oldu Photoshop Dersleri: Bantlama Efekti
Rica ederim.Sonucu görüntüleyelim de tam olsun.Photoshop Dersleri: Bantlama Efekti
"Alıntıdır".Herkese iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
17faruk48 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

17faruk48(27)

Ressam / Muğla

Alt 02-07-2008 #4
paylaşımın için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 02-07-2008 #5
eline saglık cok işime yarıcak
Bu mesajdan alıntı yap
monaroza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

monaroza(32)

Matbaacı / İstanbul

Alt 02-07-2008 #6
paylaştığın için teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap

med_cezir

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-07-2008 #7
Rica ederim arkadaşlar,faydalı olabiliyorsam ne mutluPhotoshop Dersleri: Bantlama Efekti
Bu mesajdan alıntı yap
barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 04-07-2008 #8
gzl ders saol
Bu mesajdan alıntı yap
chadra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chadra

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-11-2008 #9
Gerçekten çok hoş bir çalışma ve gayette basit.
Photoshop'a ilk başladığım zamalar çok merak ediyordum bunu,fırçasını falan aramıştım hatta xD bulamamıştım tabi xD
Ama en güzeli kendi emeğinle yapılması en azından nasıl yapıldığını biliyorsun (:
Çok da hoş şeyler çıkıyor böyle çalışmalardan,çok teşekkür ederim (:
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-12-2008 #10
Tesekkur güzell oldu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bantlama, dersleri, efekti, photoshop