Photoshop Dersleri: Dijital makinadan aktarılan resim yeni layerde dev gibi çıkıyor..

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Dijital makinadan aktarılan resim yeni layerde dev gibi çıkıyor.. Sponsorlu Bağlantılar Dijital makinamda çektiğim resimleri photoshopta yeni layerde açtığımda dev gibi resimlerle karşılaşıyorum. (Yeni layerımı 300 dpi de rgb de açıyorum.Resmimi layerın içine kopyalıyorum) Küçültmek için her defasında Ctrl+T ...

Photoshop Dersleri: Dijital makinadan aktarılan resim yeni layerde dev gibi çıkıyor..

Alt 14-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Dijital makinamda çektiğim resimleri photoshopta yeni layerde açtığımda dev gibi resimlerle karşılaşıyorum. (Yeni layerımı 300 dpi de rgb de açıyorum.Resmimi layerın içine kopyalıyorum)

Küçültmek için her defasında Ctrl+T tuşunu kullanıyorum.
Daha kısa yolu var mı? Resim karşıma büyük geldiğinde sayfa içinde istediğim boyutta nerden ayarlarıyla oynayabilirim.

Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 14-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ctrl + T yapıp köşelerden çekiştirerek küçültme yerine % değerlerini aynı oranda azaltarak daha hızlı küçültme yapabilirsiniz.Ctrl + T yaptığınızda üst ayar menüsünden
W:%100 ve H:%100 değerlerini %25lere getirdiğinizde çok kısa sürede değişiklik yapmış olaacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 14-09-2008 #3
evet süper oldu. Çok teşekkür ederim gerçekten işime çok yarayacak.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
aktarilan, aktarılan, cikiyor, çıkıyor, dersleri, dev, dijital, gibi, layerde, makinadan, photoshop, resim, yeni