Photoshop dersleri: Disco Top II

Photoshop Dersleri - Photoshop dersleri: Disco Top II ...

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorgunella arkadaşımız çok güzel dersin çeviri yaptı Disco Stili yazı yapımı... bende bir kaç eklenti yapmak istiyorum...

pcfaresi top yapımı size gösterdı --- Disco Top

Daha sonra Ellipse Tool ile resimdeki gösterdiği ayarlarla Shift tuşu basılı tuttuğumuz zaman daire çiziyoruz

Daha sonra Brush Tool seçiyoruz, F5 bastığımız zaman Brush ayarlara giriyoruz. Ben resimdeki ayarları kullandım.

Not: siz kendi çalışma farklı bir rakamlar yazabilirsiniz

Daha sonra Pen Tool seçin… daire üzerine geldiğimiz zaman, maus üzerine sağ tuşu tıkladığımız zaman çıkan menüden Stroke Path demimiz lazım…

Not: Path yolu kaldırmak için, Pen Tool aracı seçili olmalı…. Tekrar daşre üzerine geldiğimiz zaman maus üzerine sağ tuşu bastığımız zaman çıkan menüden Make Selection ; Ctrl + D (seçim kaldırmak için)

Daha sonra olan çember üzerine birkaç kopya alıp, boy boy Ctrl + T yardımı ile genişletiyorum,. Tüm çember layer’leri birleştirdikten sonra Ctrl+T, maus üzerine sağ tuşu tıkladığımız zaman, çıkan menüden Perspective seçiyoruz….

Ben değişiklik yapmak istedım: Opacity : 50; Filter – Blur – Guassian Blur (1-2 px); Fitler - Distort – Twist (otomatik ayarlar)

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 24-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaptıgın paylaşımlar için tskler kasta ögretmeye devam ettigin için
Bu mesajdan alıntı yap
_WeSSeLaM_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_WeSSeLaM_

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 25-02-2009 #3
Farklı bir yöntem

1-Öncelikle bir pattern oluşturacağız
100* 100 pix boyutlarında eliptical marquee tool ile bir darie yapıp beyaz dolgu rengi veriyoruz

2-Yeni bir layer açıyoruz istediğiniz rekleri tercih edebilirsiniz

3-tekrar bir layer açıyoruz siyah dolgu rengi verdim ben

4-sonra paint bucket tool ile siyah zeminimize tıklıyoruz benim daireler biraz büyük oldu trasform vererek küçülttüm kendime göre

5-sonra eliptical marquee tool ile shist tuşuna basılı tutarak düzgün bir daire çizdim ve fitler-distort-spherize uyguladım

böyle bir görüntü almamız lazım

6-sonra topumuzu bir adet çogaltarak blending ayarlarına geliyoruz gradient overlay veriyoruz aşağıdaki gibi

7- sonra gradient verdiğimiz topumuzu bir adet daha çoğaltıyoruz ve fitler-blur-radial blur ve zoom seçip uyguluyoruz CTRL+F seçimi tekrarlıyoruz ve blending modunu linear Dodge yapıyoruz

Bu mesajdan alıntı yap