Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma ...

Edizce isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Edizce

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar eğimli bir yüzeye (örneğin insan vücudu gibi) yazı yazıldığı zaman, yazının yüzeyin şeklini almasını nasıl sağlayabiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sin goat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sin goat

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunu ne için kullanıcaksınız?Gazetede mizampaj içinse indesign programında bunun için özel seçenek var.Yine ıllustrator'de yazıyı path in etrafına sarma seçeneği var yani yazısının şekil alıcağı objeyi pen aracı ile seçip yazıyı bu pathin etrafına sarıyoruz..Bu tür işlemler photoshopta varmıydı hatırlamıyorum ancak yaparsan dediğim gibi ıllustrator ve indesign da daha iyi sonuç alırsın.
Bu mesajdan alıntı yap

Edizce

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #3

Aslında istediğim buna benzer bir şey. Yazının, koyacağım zeminin üzerinde zeminin hatlarını alarak durmasını istiyorum.

Bir kaç farklı işte buna benzer şeyler yapmam gerekti ve yapamadım Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-05-2008 #4
peki ... PS içinde pen yolu yapın...daha sonta Text Tool ile bu pen yolu üzerine tıklanın, yazın...

bunun gibi mı bir şey yapmak istiyorsunuz

Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 31-05-2008 #5
Yazınızı yazdıktan sonra yazı katmanına sağ tıklayın ve Rasterize Type ı seçin.Bu yazımızı şekle çevirecek.Edit >> Transform >> Warp aracını seçin.Seçtiğiniz zaman yazı şeklinin üzerleri hatlı bir yapıya bürünecek.Sonra istediğiniz yerinden tutarak yazıyı uygun yerlere taşıyın.Katmanın blend modunu Overlay yapın.Eraser aracı ile son rütüşları verin.Belki iyi bir görünüm çıkmadı ama blend modlarını deneyerek ve geliştirerek daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.(5 dk lık sonuç)

Bu mesajdan alıntı yap
sedat17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedat17

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 31-05-2008 #6
illla p.shopta yapıcam diorsan bak layers ta normal bölümü oradan o normali değiştirerk değişik renkeler vurgulayabilrsin birazda opacity değerini düşür oyna yane renklerle tamamen isteidğin kıvama mutlaka gelir sonrada filter-blur- ya blur ya blure more yada gussian blur bunlardan istediğin hangisiyse resme göre uygula gusel görüntü veriri.kafana bişi takılrsa elmden geldiğince yard. olrum...
Bu mesajdan alıntı yap

Edizce

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2008 #7
Ben Warp ile yapmaya çalışmıştım ama sonuç hoşuma gitmeyince başka bir yöntemi olabilirmi acaba diye düşündüm yani işin kolayına kaçmaya çalıştım sanırım:smile:

üsenmeden üzerinde çalışmak gerekecek en iyi sonuca ulaşmak için.
Bu arada Warp dediğimiz zaman çıkan hatları çoğaltmanın yolu varmı?

Ve unutmadan, çok teşekkür ederim ilginiz için.
Bu mesajdan alıntı yap
sin goat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sin goat

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2008 #8
[IMG]Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma[/IMG]

Aslında istediğim buna benzer bir şey. Yazının, koyacağım zeminin üzerinde zeminin hatlarını alarak durmasını istiyorum.

Bir kaç farklı işte buna benzer şeyler yapmam gerekti ve yapamadım Photoshop Dersleri: eğimli yüzeylere yazı yazma
Bu çalışma ıllustrator de yapılmış sanırım çünkü nerdeyse aynı çalışmayı zamanında ben yapmıştım :smile:
Bu mesajdan alıntı yap

Edizce

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2008 #9
Illustratorde nasıl yapıldıgını anlatırsan çok minnet duyarım gerçekten. Biraz uğraştım onda ama beceremedim.
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 01-06-2008 #10
Bu arada Warp dediğimiz zaman çıkan hatları çoğaltmanın yolu varmı?
Ve unutmadan, çok teşekkür ederim ilginiz için.

Malesef warp aracı ne kadar hat verirse onu kullanabiliriz.Zaten bu hatların yoğunluğu şekle göre değişiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dersleri, eğimli, egimli, photoshop, yazi, yazma, yazy, yuzeylere, yüzeylere