Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek ...

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 05-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Elde edeceğimiz resim...

Çalışmamıza başlıyoruz:

1.İlk önce 2 resmimizi de açıyoruz. sonra montaj yapacağımız ağız resminde dudakların hizzasında "lasso tool" yardımıyla seçim yapıyoruz.

2. Burayı kopyalıyoruz sonra da elma resmine geçip oraya yapıştırıyoruz. boyutunu resmimize göre ctrl+t yardımıyla ayarlıyoruz.
daha sonra filter/liquify aracı ile resmimizi sağdan ve soldan biraz dararltıyoruz.

Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız EklemekPhotoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek

3. Elma resminizde karanlık bir taraf varsa ağız layerı üzerinde iken ağzın da aynı tarafında dişlere kadar bir kısmı seçip Image > Adjustments > Brigntness/contrast menüsünden brightness değerini biraz düşürüyoruz. benim
çalışmamda karanlık bölge olmadığından bunu yapmadım. resmimiz bu şekilde görünüyor:

4. Dudaklarla dişleri birbirinden ayırmamız gerekiyor. bunun için ağız layer’ı üzerinde iken resimde görüldüğü gibi Lasso tool ile seçim yapıyoruz. ve bu seçimi select/save selection ile herhangi bir isimle kaydediyoruz.

5. Bu seçimi ctrl+c,ctrl+v ile kopyalayıp yapıştırıyoruz.

dudakların olduğu layer üzerinde iken select/load selection komutu(channel’dan) ile daha önce kaydettiğimiz seçimi geri çağırıyoruz. daha sonra Select > Modify > Contract komutuna 1 değerini girip ok tıklıyoruz. ardından da delete tuşu ile içini siliyoruz.

6. En üstteki diş layerımızı layer özelliklerindeki göze tıklayarak görünmez yapıyoruz.elma layerımızın üstnde iken lasso tool u tekrar seçerek daha önceden eklediğimiz dudak resminden daha büyük bir seçim yapıyoruz. ve
ardından yine ctrl+c,ctrl+v ile kopyalayıp yapıştırıyoruz.

7.tekrar dudak layerına geçiyoruz. sonra da ctrl+U ile hue/saturation panelini açıp saturation değerini -100 yapıyoruz. bunu yapınca dudaklar gri olacak. daha sonra da şu ayarları yapıyoruz:
Image > Adjusments > Color Balance a gidip
Shadows: 0 +35 -55
Midtones: 0 +41 -57
Highlights: 0 0 0

8. Resmimizin bu halinde alt dudaklar daha açık renkli görünüyor(kaynak resmimizden dolayı).

Bunu gidermek için alt dudağı seçip feather değerini 10 giriyoruz(bu işlem dudakların olduğu layer üzerinde iken olacak).
ardından da Image > Adjustments > Brightness/Contrast a gidip şu değerleri giriyoruz.
Brightness: -38
Contrast: 0

Resmimiz bu hali aldı:

9. Şimdi daha önce elmadan kestiğimiz parçanın olduğu layer ı seçiyoruz. layer özellikleri panelinde layerın önizlemesine ctrl ile beraber tıklarsanız görünen kısmı yani layerinizin içini seçmiş olursunuz. seçim yaptıktan sonra select/feather paneline 4 değerini giriyoruz. daha sonra da select/inverse ile seçimi eviriyoruz. ardından da dudak layerına geçip delete tuşuna 2-3 kez basıyoruz. bu sayede dudak kenarları daha da yumuşuyor.

Resmimizin yeni hali:

[b]10. En son olarak da gizlediğimiz diş layerını görünür hale getiriyoruz.

Resmimizin bitmiş hali:

Kolay Gelsin...

Alıntıdır...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 07-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu elma daha büyüyecek... Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek

Bu mesajdan alıntı yap
acielma emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acielma emre(32)

Grafiker / Ankara

Alt 08-11-2007 #3
Paylaşım için tşk.ler nicktende anlıycağın gibi çalıştığım ajans adı acıelma ilginç elma fotoları varsa gönderirmisin ajansın kataloğunu çalışıyorumda ihtiyacım olabilir şimdiden teş.ler
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetGrafiQ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetGrafiQ

Grafiker / Konya

Alt 09-11-2007 #4
Emeğine saglık çok güzel olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-11-2007 #5
çook orjinal duruyo yaaa... çok güzell saol ellerine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-11-2007 #6
BBu elma da daha büyüyecek... Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek

yaaa ben ce gözlerini de yapmalıydın!!! harika olurduu.... ben den sana tavsiye bide öle yapıp atarmısın!!... rica etsem... çok orjinalmen....
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 10-11-2007 #7

Elma Gözünü Açtı... =) ve elmanın arkadaşları...

Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız EklemekPhotoshop Dersleri: Elmaya Ağız EklemekPhotoshop Dersleri: Elmaya Ağız EklemekPhotoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemek

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 10-11-2007 #8
yaaa ben ce gözlerini de yapmalıydın!!! harika olurduu.... ben den sana tavsiye bide öle yapıp atarmısın!!... rica etsem... çok orjinalmen....

Yahu elma bu hiç gözü olurmu =)
Bu mesajdan alıntı yap
naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-11-2007 #9
cok guzel bir paylaşım gerçekten cok en kısa zman da bende denıycem arkadaşım emegıne sağlık.....
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-11-2007 #10
bunlar elma olmaktan çıkmış güsel bir çalışma teşekkürler Photoshop Dersleri: Elmaya Ağız Eklemekeace1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Tags
agiz, agiz eklemek, dersleri, eklemek, elma agiz ekle, elmaya, photoshop