Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop ...

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Saç kısımlarındaki arka kısmı bırakarak dekupe edin resimdeki insanı. Aşşağıdaki resimde örnek olarak gösterdim.
Sonrasında aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum şekilde arka plan ile saçın birleştiği noktanın biraz daha içinden seçili alan yapın resime baktığınızda anlıyacaksınız.
Klavyenin tuşlarından Alt+Ctrl+X tuşlarına basarak yada yukarıdaki Filter menüsünden Extract a tıkladığınızda Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop karşınıza gelen yeni pencerede aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum şekilde görüceksiniz.
Edge Highlighter e tıklayın ve sonrasında aşşağıdaki resimde göstermiş olduğum gibi yeşil bir çizgi ile saçları tekrardan çizin.
Çizdikden sonrada Fill Toll ile dış tarafına bir kere tıklama ile boyayınız. Aşşağıda örnek olarak resimde gösterdim.
Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Edge Highlighter ile çizdiğiniz alanın dış kısmı mavi bir şekile gelmesi gerekiyor.
Bundan sonra yapıcağınız son adımda Preview e basıp yaptığınızı onaylamadan önce son halini görmek yada ok tuşuna basıp resiminize geçmek. Extarct ile saç kesimide bu şekilde yapılmaktadır.
Sonuç olarak ben daha iyi görebilmeniz için arkasına basit bir renk ile arka plan yaptım. Aşşağıdaki resimdeki saçlardaki tek tek saçların ayrımını görmeniz için. Son olarakta extract her saç ta işe yaramaz. Bir zaman sonra hangi saçı ne ile kesebileceğinizi anlıyacaksınız. Bir kaç güne kalmaz Color Range ile saç nasıl kesilir birde onu gözden geçirelim =)

Not : Saçı arka plandan ayırdıkdan sonra arka planın biraz kalıntıları olabilir onları siz lasso yada pen aracılığı kesin.

Saygılarımla anlatımda herhangi bir şeyi atladı isem yada yanlış bir şekilde tarif ettiysem bildirin düzeltiyim hemen.
Kolay gelsin anlamayanlar bu konu başlık altından sorularını sorabilirler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sananeyau isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sananeyau

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
denedim oldu,cok teşekkürler Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop yanlız saçın rengi seçilmiş kısımda değişti gibi.normalmidir bu?gerçi pek sorun olmuyor da :P
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 30-08-2007 #3
Arka fonunuzun rengine göre burn tool ile saçın rengini değiştiğini söylediğiniz yere biraz karanlık verirseniz ve aynı şekilde blur tool u da kullanırsanız aynı kısıma dediğiniz problem ortadan kalkarak profesyonel bir saç dekupesine doğru bir adım daha atmış olucaksınız=).
Saygılar kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
sananeyau isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sananeyau

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 30-08-2007 #4
bazı resimlerde bazı ayıklanmayacak yerleri de ayırıyor, ve gerekli kısımlar gidiyor, bunu nasıl önleyebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-09-2007 #5
Süper Tek Kelimeyle BENDE BUNU ARIYORDUM ABİ ellerine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Jidota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jidota

Grafiker / Ankara

Alt 06-09-2007 #6
Hocam bilgilenizi paylaştığınız için çok teşekkürler güzel bi konuya değinmişsiniz. Hoşçakalın Photoshop Dersleri: Extract ile Saç kesimi Photoshop
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 04-05-2008 #7
paylaşım için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 07-07-2008 #8
eline sağlık çok net anlatılmış...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-07-2008 #9
sarışın/açık renk saçlar için önereceğiniz bir şey varmı üstad??

teşekkürler paylaşım için
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 08-07-2008 #10
Sarışın açık renkte saç renkleri için koyu renkte bir perde kullanınız sonuçlar daha olumlu olacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dersleri, extract, extract dekupe, extract ile sac, extract nasil kullanirim, extract sac dekupe, ile, kesimi, photoimpact sac, photoshop, sac, sac dekupe, sac dekupe photoshop, sac kesim ornekleri, sac kesimi photoshop, sac nasil kesilir, uzun sac ekleme