Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Shapes içine nasıl sığdırabiliriz.

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Shapes içine nasıl sığdırabiliriz. ...

byaslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byaslan

Webmaster / Nevşehir

Alt 04-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bazen logo tasarımlarında görüyorum Shapes içerisine tam oturmuş resimler.Belki Shapes kullanarak yapılmış değildir ama bir kere yapmaya çalışırken sığdırmıştım.Görüntüleri Shapes resimleri içerisine bozulmadan tam olarak nasıl oturtabiliriz.?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ctrl+t ile shape ile fotoğrafın boyutunu eşitlerisiniz. Eğer shape'in şeklinden ötürü fotoğraf taşma yapıyorsa shape layerına tıklar seçim haline getiririsiniz. Shape'in içinde fotoğrafın görünmesi gereken kısmı seçim araçları ve shift tuşu yardımıyla seçime dahil edersiniz. Sonra ters tıklar select inverse der delete basar fazlalıkları silersiniz. Yapmayı deneyin takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dersleri, fotoğrafları, fotograflari, içine, nasil, nasıl, photoshop, shapes, sigdirabiliriz, sığdırabiliriz