Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek Sponsorlu Bağlantılar Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek 1. Adım : Resminizi Photoshop programında açın ve control + j tuslarına basarak resminizin bir kopyasını (duplicate) daha yapın. 2. Adım : Duplicate ...

Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek
1. Adım :

Resminizi Photoshop programında açın ve control + j tuslarına basarak resminizin bir kopyasını (duplicate) daha yapın.

2. Adım :

Duplicate ettiginiz resim ile Filter > Texture > Craquelure bölümüne gidin ve açılan pencerede asagıdaki resimdeki degerleri girin.

3. Adım :

Tekrar Filter > Others > High Pass bölümüne giderek açılan pencerede asagıdaki gördügünüz degeri girin.

4. Adım :

Son olarak en üstteki resminiz seçiliyken layer ların oldugu yerde layer mode bölümünde bulunan Normal yazısını seçerek Linear Light yapın ve opacity degeri %100 iken bunu %70 oranına düsürün. Artık yaglı boya resminize sahipsiniz.

Not: Alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 19-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkür ederim arkadaşım basit ama işe yarar bi teknik...eline sağlık...benim arkadaşım derste vermeye başlamış demek...süper ya...sen bu işte başarılı olacağının sinyallerini fazlasıyla veriyosun zaten...eline sağlık...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek

demiştimki bi baktım alıntıymış daha doğrusu ahmetcim beni uyardı...ama sende bigün ders verirsen bu yazıyı burdan alıp kopyalarız...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek iyiki düzelt butonu var...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 19-10-2008 #3
saol paylaşım için biçok kişinin işine yarayabilir
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-10-2008 #4
teşekkür ederim arkadaşım basit ama işe yarar bi teknik...eline sağlık...benim arkadaşım derste vermeye başlamış demek...süper ya...sen bu işte başarılı olacağının sinyallerini fazlasıyla veriyosun zaten...eline sağlık...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek

demiştimki bi baktım alıntıymış daha doğrusu ahmetcim beni uyardı...ama sende bigün ders verirsen bu yazıyı burdan alıp kopyalarız...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek iyiki düzelt butonu var...Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekPhotoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek
Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek Sitede gezinirken faydalı olabileceğini düşündüm. Arkadaşlarda faydalansın diyerek eklemiştim. İnşallah derslere başlıcaz diyorum da ders verecek konu kalmamış ki. Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine Dönüştürmek Güzel niyetli arkadaşım, güzel düşüncelerinden dolayı çok teşekkür ederim. İyi ki varsın.
Bu mesajdan alıntı yap
myrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

myrit(27)

Grafiker / İzmir

Alt 19-10-2008 #5
çok iyi paylaşımlardan biri daha eline salık
Bu mesajdan alıntı yap
wahset1903 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wahset1903

Webmaster / İstanbul

Alt 22-10-2008 #6
Yararlı bir paylaşım. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Life66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Life66

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 28-12-2008 #7
resimlerin linkleri kırılmış düzeltirsen sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2008 #8
resimlerin linkleri kırılmış düzeltirsen sevinirim
Uyarınız için teşekkür ederim.

1. Adım Görseli Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekIMG]http://img218.imageshack.us/img218/697/49658579pd9.jpg[/IMG]

2. Adım Görseli Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekIMG]http://img254.imageshack.us/img254/9784/87612199ds7.jpg[/IMG]

3. Adım Görseli Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekIMG]http://img218.imageshack.us/img218/7027/84744253ql2.jpg[/IMG]

4. Adım Görseli Photoshop Dersleri: Fotoğrafları Yağlı Boya Resimlerine DönüştürmekIMG]http://img208.imageshack.us/img208/8827/65155740di3.jpg[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
boya, dersleri, donusturmek, dönüştürmek, fotoğrafları, fotograflari, photoshop, resimlerine, yağlı, yagli