Photoshop Dersleri: Grafik Yağmuru

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Grafik Yağmuru ...

Alt 19-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1-)istenilen ölçülerde resim açılır ve CTRL+J kombinasyonuyla 8-10 tane duplicate edilir

2-)ilk duplicateli layerda filter>skecth >grafic pen

3-) degerler ilk layer için resimdeki gibi olarak seçilir ve sıra ile diger framelerde 15 olan dger bir azaltılır

4-)file>jump to imageready (ctrl+shift+m) image readyye geçilir
5-) animation penceresinden (window>animation ) frame layer sayısı kadar duplicate edilir

6-)ilk frameye filtre degerini 15 ayarladıgımız layer ikinci frameye 14 ayarladıgımız layer... şeklinde framelerde yanlızca gerekli layerların gözlerini açık bırakıp digerlerini kapatarak ayarlanır

7-)ilk ve son frame shift tuşu basılı tutularak tıklanır ve ilk framenin altındaki minik ok tıklanıp zaman ayarlanır öneri 0,1 sn

8-)file>save optimazed as diyiop kaydedilir
işte netice

Alıntıdır....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 29-05-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gerçekten de çok güzel anlatmışsınız. Ancak benim yapamadığım bir durum var.
resmi açıyorum duplicate yapıyorum 6 tane mesela, bunlar pencerede görülen gibi background copy 1, 2...vs olarak değil de Layer 1 Layer1 copy olarak açılıyor.bu neden? bu hareketi verememin sebebi bu olabilirmi acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #3
gerçekten de çok güzel anlatmışsınız. Ancak benim yapamadığım bir durum var.
resmi açıyorum duplicate yapıyorum 6 tane mesela, bunlar pencerede görülen gibi background copy 1, 2...vs olarak değil de Layer 1 Layer1 copy olarak açılıyor.bu neden? bu hareketi verememin sebebi bu olabilirmi acaba?
malesef aynı sorun bende de oldu ve yapamadım Photoshop Dersleri: Grafik Yağmuru
Bu mesajdan alıntı yap
MySTerio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MySTerio

Webmaster / Antalya

Alt 31-03-2008 #4
öncelikle ctrl+enter daha sonra ctrl+j yapmanız gerek yoksa direk backgraund kopyalar.
Bu mesajdan alıntı yap
wish isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wish

Grafiker / Bursa

Alt 31-03-2008 #5
ders güzel fakat anlatım yetersiz sanırım bir türlü yapamadım.Daha önceden hiç yapmadıgım birşey oldugu için.Çoğu yerde ne demek istediğini anlamadım.
**ilk frameye filtre degerini 15 ayarladıgımız layer ikinci frameye 14 ayarladıgımız layer... şeklinde framelerde yanlızca gerekli layerların gözlerini açık bırakıp digerlerini kapatarak ayarlanır **
Bu ayarı layerdamı yapıcaz yoksa Animalsdamı uygulanmalı anlamadım bişi olmiii...
Hangi formatta kaydedicez.
Kaydet diyince **file>save optimazed as diyio** demişsin save edince bu yazılara benzer bişi yok.hangi formatta kayıtetmek lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
mikropjuuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mikropjuuk(30)

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 03-06-2009 #6
bende yapamadım Photoshop Dersleri: Grafik Yağmuru
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
background, dersleri, duplicate, grafik, grafik yagmuru, photoshop, yagmuru