Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti ...

elifcik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elifcik(30)

Grafiker / Bursa

Alt 07-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

--Hareketli Parlama Effecti--
Aşağıda anlattığım yöntem ile sadece yazı değil,bir çok şeye effect verebilirsiniz
1-Öncelikle kendimize yeni bir döküman açacağız.Ben 500x300 boyutunda RGB bir döküman açıyorum.
2-Yazımızı yazıyoruz.Daha sonra layer paletinde yazı layerine sağ tıklayarak "Razterize Layer" diyoruz.
3-"Line Tool" u seçerek dik bir çizgi çiziyoruz.
4-Çizgimizi şekildeki gibi çizdikten sonra Layer paletinden çizgimizin "Blending Options" a giriyoruz."Outer Glow" uyguluyoruz
5-Yaptıgımız çizgiye "Create Clipping Mask" yapıyoruz.(Alt+Ctrl+G)
6-Yukardaki seçeneklerden "Window>Animation" paletini aktif yapıyoruz.Sol alttan da Layeri 1 frame arttırıyoruz.Şekildeki gibi.
7-"Move Tool(V)" aracı ile çizgiyi yazımızın en sağına taşıyoruz.
8-"Animation" paletinden 1.frameyi seçip "Tween" ediyoruz(hareket)
9-File>Save For Web kısmından "gif perceptual" olarak kaydet
10-Sonuç aşağıdaki gibi (fakat ben resmi atamadım özür dilerimPhotoshop Dersleri: hareketli parlama effecti
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
anlatım biraz daha güzel olabilirdi
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #3
kardeş iyi hoş güzel anlatmışsında ben photoshopu yeni kavramaya başlıyorum bu dediklerin bende yokki benimki türkçe bide türkçeye çevirerek anlatırsan sevinirim Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti
Bu mesajdan alıntı yap
handsome_15 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handsome_15

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-03-2009 #4
Bence Türkce Photoshop Kullanma İlerde Çok Zorluk Çekersin Hiç Bir Programın Türkcesini Kullanma Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti Piyasada Hersey ingilizce Photoshop Dersleri: hareketli parlama effecti
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dersleri, effecti, hareketli, parlama, photoshop