Photoshop Dersleri: huu/stration rengi nasıl değişir

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: huu/stration rengi nasıl değişir Sponsorlu Bağlantılar merhaba ben photoshopa yeni başladım ve hue/stration rengini değiştiremiyorum ordaki yani colorize işaretli iken alttaki rengi nasıl değiştiririm...

mdnkys isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mdnkys

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba ben photoshopa yeni başladım ve hue/stration rengini değiştiremiyorum ordaki yani colorize işaretli iken alttaki rengi nasıl değiştiririm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
colorize işaretli olduğunda rengini değiştirmek istediğiniz yer kahverengimsi garip bir renge dönüşür... orada bulunan hue saturation light alanlarıyla oynadığınızda o garip rengin değişmeye başladığını göreceksiniz... istediğiniz rengi bulana kadar ayarlarla oynamaya devam edin... sanırım sorunuz buydu... yanlış anladıysam uyarın tekrar düzeltmeye çalışayım...

not: hue rengi değiştirir
saturation parlaklığını ayarlar
light ise ışığını

colorize sadece tek bir renge çevirmek ve onun üzerinde oynamak içindir... colorize yi işaretlemeden de rengi değiştirebilirsiniz... oradaki master yazan yerden renkleri göreceksiniz... hangi renkle oynamak istiyorsanız onu seçin ve aynı şekilde ayarlayın...
Bu mesajdan alıntı yap
mdnkys isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mdnkys

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2008 #3
buna yakın ama direk hue yi değiştirebilirmiyiz mesela sarı renk yapıp orayı üstünde oyyamzmıyımz dediğiniz yerden yapıyorum olmuyor
Bu mesajdan alıntı yap
:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2008 #4
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
değişir, degisir, dersleri, huu or stration, nasil, nasıl, photoshop, rengi