Photoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey) Sponsorlu Bağlantılar [COLOR=Black] Çok kolay olusturabileceğiniz bir efektle karşınızdayız. Hemen efektimizi uygulamaya başlıyalım ve 300x300 piksel ebatlarında yeni bir sayfa açıp zemin rengini siyah ile dolduralim. Daha sonra şekildeki gibi ...

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[COLOR=Black] Çok kolay olusturabileceğiniz bir efektle karşınızdayız. Hemen efektimizi uygulamaya başlıyalım ve 300x300 piksel ebatlarında yeni bir sayfa açıp zemin rengini siyah ile dolduralim. Daha sonra şekildeki gibi yazimizi yazalim ve (Ctrl+E) yada (Layer>Marge Down) u seçerek layerlerimizi birleştirelim...
2 Daha sonra Filter > Distort Polar Coordinates açarak gelen pencereden Polar to Rectangular isaretleyerek efekti uygulayın.
3 Daha sonra resmimizi 90 dereceye çevirmemiz gerekiyor ve bunun için (Image > Rotate Canvas > 90 CW) seçiyoruz.Sonra (Filter > Stylize > Wind) açarak buradan Method bölümünden Wind i , Direction bölümünden From the Right isaretleyip uygulayin.Bu filtreyi 2 yada daha fazla uyguladiginizda degisik görüntüler alabilirsiniz ben 2 kez uyguladim ve bu görüntü meydana geldi.
4 Simdi resmimizi eski haline getirme zamanı. Evet şimdi sırası ile (Image > Rotate Canvas > 90 CCW) ve sonrasinda (Filter > Distort > Polar Coordinates) uyguluyoruz ama önceki gibi degil bu sefer Rectangular to Polar isaretliyoruz.Ve böylelikle yazimiz eski halini aldi ve efektimizide tamamlamis olduk.
5 Dilerseniz renkleri değiştirip üzerinde oynamalar yapabilirsiniz.(Image>Adjustments>Variations) bölümünden zevkinize göre renklerle oynama yapabilirsiniz. Bu efekti yaptığınız zaman Wind filtresini sagdan sola degil de soldan saga da uygulayarak degisik görüntüler alabilirsiniz.

ALINTIDIR
[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 16-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yeni üye olmanıza rağmen bu şekilde paylaşımda bulunarak sitemize verdiğiniz destek ve paylaşımlar için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgi..
Bu mesajdan alıntı yap

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #3
Yeni üye olmanıza rağmen bu şekilde paylaşımda bulunarak sitemize verdiğiniz destek ve paylaşımlar için teşekkür ederim. Oldukça faydalı bilgi..
İlginiz için sağolunPhotoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)
by_Grafiker ve Graff isimli üyeler yakın dostlarımdır...
by_grafiker halamınoğlu olur...
Uzun zamandır bana bu siteyi öneriyolardı...
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #4
konu anlatımlarınız forum için önemli
ancak bunları açarken dikkat etmeniz gereken hususlar
1- konu daha önce açılmamış olmalı
2- konu bir yerden alıntı ise muhakkak "ALINTIDIR" ibaresi konulmalı
3- konu içerisinde ki fotoğraf ve görsellerde başka site linkleri ve adları olmamalı

bunlar önemli noktalar
Bu mesajdan alıntı yap

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-01-2008 #5

bunlar önemli noktalar
Uyarı için sağolunPhotoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)
Bu mesajdan alıntı yap
Red-Blooded isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Red-Blooded

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-01-2008 #6
Güzel bir uygulama yapılmış... Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 16-01-2008 #7
Devamını bekliyoruz başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet Utku DİLER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet Utku DİLER

Grafiker / Gaziantep

Alt 17-01-2008 #8
sankim ben o uygulamayı Avatarımda yapmısım :P Saol hocam tesekkurler,pratik iyidir.Photoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)
Bu mesajdan alıntı yap
TypO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TypO

Öğrenci (Grafik) / Gaziantep

Alt 09-02-2008 #9
paylasımın ıcın saol dostum cok guzel olduPhotoshop Dersleri: Işık Saçan Yazı (Resimli Anlatım Basit Bişey)
Bu mesajdan alıntı yap
Sagopa_Kajmer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sagopa_Kajmer

Hiç Biri / Giresun

Alt 10-02-2008 #10
gerçekten kolay ama çok güzel duruyor paylaşımın için çok tşkler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
anlatim, basit, bisey, deneme, dersleri, isik, isik sacan yazi, patlama efekti, photoshop, resimli, sacan, yazi