Photoshop Dersleri: Nesnelere Işık Efekti Verme - Grafikerler.Net

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Nesnelere Işık Efekti Verme - Grafikerler.Net Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, güzel çalışmalar var. Eklemek istediğim birçok çalışmayı arkadaşlar sunmuşlar. Bende forumda eklenmemiş olan Nesnelere Işık Efekti Verme anlatımını yapacağım. Kendi anlatımımdır, reklam vs. yoktur. Nickim rahatsız ederse ...

setter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

setter

Webmaster / Ankara

Alt 22-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, güzel çalışmalar var. Eklemek istediğim birçok çalışmayı arkadaşlar sunmuşlar. Bende forumda eklenmemiş olan Nesnelere Işık Efekti Verme anlatımını yapacağım. Kendi anlatımımdır, reklam vs. yoktur. Nickim rahatsız ederse forum yöneticilerini veya moderatör arkadaşları, konuyu silebilirler.

Anlatıma geçelim artık. İlk başta Photoshop ta, boş bir sayfa açıyoruz. Ben arkaplan resimi açtım resimde de görüldüğü gibi.

Resimde ışık vermek istediğimiz yeri Elliptical Marquee Tool veya başkar bir Tool ile seçiyoruz. Ben Elliptical Marquee Tool'u tercih ettim.

"Gradient Tool","Paint Bucket Tool" veya "Brush Tool" kullanabiliriz. Ben Burush kullanmayı tercih ettim. Seçtiğimiz alanı Brush veya diğer Tool'lar ile dolduruyoruz. (Renk beyaz olacak ve opacity ayarı düşecek ben 42 olarak ayarladım)

Son olarak ise resimimiz bu hale geliyor. Daha iyi anlaşılması için iki resim koydum. Anlamadığınız yerleri sorabilirsiniz, net'de olduğum sınırlı vakitler içinde yardımcı olmaya çalışacağım.

Aynı zamanda çalışmalarınızda not şeklinde de bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vedattaylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedattaylan

Webmaster / İstanbul

Alt 24-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çaban için teşekkürler arkadaşım yapmışsın bi şeyler ama ne yapmışsın nasıl ışık efekti anlayamadım. Amacım seni sorgulamak veya kötülemek değil ama sonuç olarak hiç bi şe yok ortada bunu söyleyebilrim ancak. ne demek istediğimi anlayan anlamıştır heralde. yinede emeğin için tekrar teşekkürler. saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-10-2008 #3
Photoshop Dersleri: Nesnelere Işık Efekti Verme - Grafikerler.Net forumda ilk mesajım böyle olsun istemezdim ama sanırım biraz inandırıcılıgı yok ısıgın.ama yinede emegine saglık
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 24-10-2008 #4
Arkadaşım emeğin için teşekkür ederim ama konu başlğınla yaptığın çalışma arasında fazla br bağlantı kuramadım.Bir nesneye parlalık efekti vermek istiyorsan belnding options taki "Outher Glow" efektini öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
Thulan1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Thulan1

Grafiker / Yalova

Alt 26-10-2008 #5
ışık effecti dedigin oval tool ile çizip opacity değerini düşürdügün işlemmi?
Bu mesajdan alıntı yap
barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 26-10-2008 #6
ışık effecti dedigin oval tool ile çizip opacity değerini düşürdügün işlemmi?
Alakası yok ya = )
setter Ali Emrenin Dediklerini Okumanı Öneririm = )
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dersleri, efekti, grafikerlernet, isik, işık, nesnelere, photoshop, verme