Photoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım Sponsorlu Bağlantılar 1-)İlk önce 2 tane fotoğraf açalım.Açtığımız fotoğraflar aynı boyutta olurlarsa daha iyi olur. 2-) Move Tool (V) ile istediğimiz bir resmi diğerinin üzerine taşıyalım.Ben burda üst üste olduklarını ...

Photoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 16-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1-)İlk önce 2 tane fotoğraf açalım.Açtığımız fotoğraflar aynı boyutta olurlarsa daha iyi olur.

2-)Move Tool (V) ile istediğimiz bir resmi diğerinin üzerine taşıyalım.Ben burda üst üste olduklarını göstermek için böyle koydum.Siz resmi tam olarak üzerine oturtun.Eğer taşıdığınız resim küçük geldiyse transform aracı ile büyültün.(Ctrl+T)

3-)'' D '' ye basarak renklerimizi default yapalım.Layer 1 de iken Layer paletinin altındaki ''Add Layer Mask'' butonuna tıklayalım.

4-)Araç Paletinden Gardient Tool u seçelim.Yukarıdaki Menüde Gardient renklerinin bulunduğu alana tıklayarak Gardient editörünü açın.Oradaki baştan 3.olan black-white ı seçin.

5-)Gardientimizi resmizin istediğimiz bir köşesinden diğer köşesine uygulayalım.İşte bu kadar;

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eline sağlık guzel bır anlatım gerçekten..
Bu mesajdan alıntı yap
Shadow777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Shadow777

Webmaster / İzmir

Alt 17-09-2007 #3
Çok cahilce bir soru sorsam. 2. resimi nasıl aynı yere acıyoruz Photoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-09-2007 #4
Şey ikinci resmi diğer resmin üzerine sürükle pencereden penecereye yanii =)
Bu mesajdan alıntı yap

Shadow777

Webmaster / İzmir

Alt 17-09-2007 #5
Bende tek pencere gibi acılıyor ama pencere pencere acılması için ne yapmam lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 17-09-2007 #6
klavyenizin " F " tuşunu kullanarak ayarlıyabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

Shadow777

Webmaster / İzmir

Alt 17-09-2007 #7
Saolasınız. tam ben olayı çözmüştüm. f olayınıda öğrenmem iyi oldu. saolasun.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 17-09-2007 #8
Bişey değil her zaman :P
Bu mesajdan alıntı yap
yamanlar_20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yamanlar_20(31)

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 18-09-2007 #9
sen özel ders de verıyomusunPhotoshop Dersleri:Photoshop da Maskeleme ile Kolaj Çalışması Yapalım Resimli Anlatım
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 18-09-2007 #10
Hayır neden sordunuz? =)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
add layer mask, anlatand#305m, anlatim, calismasi, dersleriphotoshop, ile, kolaj, kolaj calismasi, maskeleme, photoshop, resimli, yapaland#305m, yapalim