Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım ...

Alt 10-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Simit yapmıştık...Eee üzerine tatlı birşey yemek lazım değil mi? Hemen çikolata yapalım Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım

İstediğiniz ebatlarda Yeni bir sayfa açın.

Foreground Color i açıp, Renk Değeri olarak #D6D1B6 girin ve bu renkte sayfanın zeminini Paint Bucket Tool aracı ile boyayın.Ctrl+D tuşlarına basın. Rectangle Tool aracı ile bir Dikdörtgen çizin.

Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: İnner Bevel, Technique: Smooth, Depth: 90, Size: 6, Soften : 0 yapın.Foreground Color Rengini #201411, Background Rengini de #D6D1B6 yapın.Layer > Layer Style > Gradient Overlay i açıp, Blend Mode: Normal, Opacity: 100, Scale: 50 yapıp, Gradient renk çubuğuna tıklayın. Açılan pencere sol üst köşedeki Kahverengi palet i seçin.

Line Tool aracı ile Dikdörtgeni küçük Dikdörtgenlere bölün.
(İlk çizgiyi çizdikten sonra Shift tuşuna basılı tutarak diğer çizgileri çizin)

Sağ tarafda Layers Panelinde, önce Shape1 Layerine tıklayın, sonra Shape2 Layerine tıklayıp, çizgileri görünmez hale getirin.Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: Pillow Emboss, Technique: Smooth, Depth: 100, Size: 1, Soften : 1 yapın.

Ctrl+D tuşlarına basın. Önce Küçük bir Dikdörtgenin üzerine Düz olarak yazınızı yazın.
Edit > Free Transform e tıklayın. Yazınızı istediğiniz yönde çevirin.Layer > Layer Style > Bevel and Emboss i açıp, Style: Pillow Emboss , Technique: Smooth, Depth: 90, Size: 0, Soften : 0 yapın.

Layer > Duplicate Layer
i tıklayıp, Ok deyin. Move Tool aracı ile Yazınızı Mouse ile tutup, diğer Dikdörtgen e sürükleyin. Diğer Dikdörtgenlere de Duplicate Layer ve sürükleme işlemlerini yapmak suretiyle, bütün Dikdörtgenleri yazınızla doldurun.

Afiyet olsun Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım

Kolay gelsin...

[COLOR="Silver"]Alıntıdır...[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 11-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
zor bir çalışma gibi görünüyo deneyecem paylaşıma teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 11-11-2007 #3
hııımmmm

bitter cikolata galiba bu
eline saglık
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 11-11-2007 #4
bencede zor çalışmaPhotoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım
Bu mesajdan alıntı yap
grafikker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikker

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 08-12-2007 #5
bencede zor gözükyor daha sora yaparım paylaştığın için tşmk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 08-12-2007 #6
Hiçbirşey zor değildir arkadaşlar yeter ki
isteyin..Roxelana çalışman harika..Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-12-2007 #7
Hiçbirşey zor değildir arkadaşlar yeter ki
isteyin..Roxelana çalışman harika..Bizlerle paylaştığın için teşekkürler.
Ben teşekkür ederim ali_emre; faydalı olabildiysem ne mutlu bana Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım
Bu mesajdan alıntı yap
kumral ada isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kumral ada(30)

Grafiker / Konya

Alt 12-12-2007 #8
Çalışmayı bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Ben anlattığın gibi yapmayı denedim. Anlattıklarını ilk okuduğumda çok zor gibi göründü ama uygulayınca çok kolay olduğunu gördüm. Zaten çok açık bi şekilde anlatmışsın. Demek ki neymiş denemeden karar vermemek hemen vazgeçmemek gerekiyormuş tekrar teşekkürler Roxelana....
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-12-2007 #9
Çalışmayı bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Ben anlattığın gibi yapmayı denedim. Anlattıklarını ilk okuduğumda çok zor gibi göründü ama uygulayınca çok kolay olduğunu gördüm. Zaten çok açık bi şekilde anlatmışsın. Demek ki neymiş denemeden karar vermemek hemen vazgeçmemek gerekiyormuş tekrar teşekkürler Roxelana....
Rica ederim, faydalı olabildiysem ne mutlu bana Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım
Bu mesajdan alıntı yap
matri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

matri(47)

Yrd. Grafiker / İzmir

Alt 14-12-2007 #10
bu cikolata nefisss Photoshop Dersleri: Photoshopta Çikolata Yapalım)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cikolata, cikolata photoshop yemek, dersleri, photoshop, photoshopta, photoshopta cikolata yapimi, yapalim