Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2]

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2] ...

Agalloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agalloch(30)

Ressam / İstanbul

Alt 02-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi bi resimden bir nesneyi tek bi hamlede yok edebiliyoruz.Buda cs2 ile ile saglanan bi özellik.Aslında yapacagımız uygulama photoshop un tüm versiyonlarında mevcut ama cs2 de bu dahada kolaylastırılmıs,evet başlayalım

Resimmimiz aşağıda..

Bu resimdeki küregi yok edeceğiz.Bakın ne kadar kolay
simdi spot healing brush tool u alıyoruz
Evet bu tüm versiyonlarda var ama artık iş tamamıyla programa kalmış,
simdi küregin etrafını iyice kaplıyoruz
Evet şimdi küreğimiz kolayca resimden çıkarılacak.
Resmin son hali bu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tşkeler güzel bir paylaşım gerçekten işime çok yarıycak..
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 02-06-2007 #3
eline sağlık kolay anlatımlı güzel bir ders olmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #4
herşeyi yaptım fakat son resimde ki gibi olmadı benim Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2] yinede eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-02-2008 #5
Bunu Başka Bir Sitede Görmüştüm Onada Söyledim .. Arka Zemin Sade Karişik Renkte Bi Arka Zeminle Yaparmisin önemli Olan O Diye Düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-02-2008 #6
Bu yöntem biraz yetersiz diye düşünüyorum... Yine de oynandığı belli oluyor dikkat ederseniz... Benim tercihim Clone stamp tool'dan yana...

Bakın bu da sonuç Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2]

Eline sağlık agalloch Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2]

Bilmeyen arkadaşlarımız için kısaca anlatayim... Arkadaşlar, Clone stamp tool'u seçtikten sonra klavyeden alt tuşuna basıp resimden bir nokta belirliyoruz. Sonra o belirlediğimiz noktanın resme göre paralelindeki cismi alt tuşunu bırakarak mouse ile siliyoruz... Mesela bu örnekte kuma alt tuşu ile tıklayıp sonra bırakınca küreğin üzerini boyuyorsunuz... Basit bir komut Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2] İşinize yarayacağını düşünüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #7
agalloch kardeş o dediğin şekilde sen o küreği o şekilde temizleyemezsin gereken açıklamayı eray_k kardeşimiz yapmış zaten en doğrusu Photoshop Dersleri: Resimden Nesne Silmek [Photoshop Cs2]
Bu mesajdan alıntı yap
ertekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ertekin

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 01-02-2008 #8
Photoshop, sunduğu çok çeşitli araçları sayesinde, farklı kullanıcıların aynı işlemleri farklı gerçekleştirebildikleri bir yazılımdır.

Agolloch “spot healing tool”la, eray_k ise “clone stamp tool” kullanarak bu işlemi gerçekleştirmişler. “Clone stamp tool” kullanırken dokunun özelliğine göre fırçanın “hardness” ayarlarını kontrol etmek gerekebilir.

Kullanılabilecek diğer bir araç ise: Patch Tool

BirinciYöntem: “Patch Tool” kullanırken “Source” seçeneğini işaretleyelim.

Sonrasında dokusunu değiştireceğimiz (sileceğimiz) alanı, “Patch Tool” ile seçelim.

Bu alana görüntünün içinden, başka bir yerden doku taşıyacağız. O nedenle, görselin neresinden doku alabileceğimizi önceden belirlemeliyiz.

“Patch Tool” ile seçili alanın içinde bir yere tıklayarak, seçim alanını, doku almak istediğimiz yere sürükleyelim. Seçili olanı sürüklemeye başladığımızda önceki alanının dokusunun değişmeye başladığını görebiliriz.

Uygun yere geldiğimizde farenin tuşunu bırakalım.
Sonuç:

İkinci Yöntem: “Patch Tool” kullanırken “Destination” seçeneğini işaretleyelim.

Bu kez dokusunu değiştireceğimiz alanı seçmiyoruz. Görüntünün içinden bu alana taşıyabileceğimiz başka bir alanı gözümüze kestiriyoruz. Arkasından sileceğimiz nesnenin üzerini kapatacak kadar bir alanı “Patch Tool” ile seçiyoruz.

“Patch Tool” ile seçili alanın içinde bir yere tıklayarak, seçim alanını, silinecek nesnenin üzerine sürükleyelim.

Uygun bir yerde farenin tuşunu bırakalım.
Sonuç

“Source” ya da “Destination” seçeneklerinden birini kullanırken “Transperant”ın seçili olmamasına dikkat edelim. “Transperant” seçeneği “Source” ve “Destination” seçeneklerinden herhangi biriyle, başka amaçlar için kullanılır.

Su, kum, toprak, tahıl yığını vb. dokularda bu işlem rahattır. Daha farklı, hassas çalışma gerektiren dokularda daha ayrıntılı ve başka yöntemler kullanmak gerekebilir. Örneğin bir tuğla duvarda, tuğla dizilimini göz önünde bulundurmanız gerekir, gibi.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-02-2008 #9
son verilen yöntemler bana daha kolay geldi ama bu söylkediğimide saygısızlık olarak algılama algolloc kardeşi,m emeğine sağlık yinede
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 03-04-2008 #10
evet algolloc kardeş bende diğer arkadaşlara katılıyorum. bu çalışmayı başka bi yerde görmüştüm. ve sizinkide oradan bir alıntı ve eksik bir alıntı. sizin anlatmaya çalıştığınızla bunu kimse yapamaz zaten. "küreğin etrafını kaplayınca" herşey tamammı oluyo yani. bunun öncesi sonrası yokmu yan. bence ordan burdan kopyaladıklarınızı burada kendi anlatımınız gibi yapmayın. yatığüınız bi şey varsa onları anlatın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cs2, dersleri, nesne, photoshop, resimden, resmin etrafini silme, sil, silmek