Photoshop Dersleri: Resimlerde İstenmeyen Bölümleri Kaldırma

Photoshop Dersleri - Photoshop Dersleri: Resimlerde İstenmeyen Bölümleri Kaldırma ...

Alt 29-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop'la beğendiğimiz bir resmimizi açıyoruz.
Resimlerde genelde görüntü güzeldir fakat resimlerdeki bazı bölümleri silmek isteyebiliriz.Bende bu direklerden hoşlanmadım ve onları temizliycem.

Clone aracını seçiyorum.

Çalışmaya başlayacağımız alanın büyüklüğüne göre fırça seçiyoruz. Çalışma süresince fırça boyutunu değiştirmek durumunda kalabilirsiriz.

Dokunun hangi geçirgenlikle taşınmasını istediğimizi opacity ayarından belirleyelim. Taşımak istediğimiz durumlarda ayarın 100% olması gerekiyor.

Bunları hazırlayınca, kullanmak istediğimiz dokuyu belirlemek üzere, clone aracındandayken, alt tuşu basılı tutarak seçtiğimiz bölüme bir kez tıklayalım. Daha sonra, faremizi dokunun taşınmasını istediğimiz bölüme götürelim ve basılı tutarak orada dolaştıralım.

İlk doku örneğini aldıktan sonra hangi yöne ve ne kadar uzaklığa gittiğimiz bellektedir. Parmağımızı kaldırdıktan sonra tekrar tıklayarak devam ettiğimizde aynı yön ve uzaklık geçerli olur. Bunu istemediğimiz durumlarda, tekrar tıklayarak yeni bir doku örneği almamız gerekir. Tüm bunlar Aligned seçeneği seçiliyse söz konusudur. Aligned seçeneğindeki işareti kaldırırsak, ilk doku örneğini aldığımız yer, çalışma boyunca geçirliliğini korur…

Ve son olarak işlemim bitti istediğim resmi elde ettim .
:rolleyes: :eek: Photoshop Dersleri: Resimlerde İstenmeyen Bölümleri Kaldırma

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asu

Ressam / Kocaeli

Alt 30-05-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tekniğin uygulanması açısından güzel bir çalışma, çok da anlaşılır anlatılıyor fakat, bence kompozisyonun sağlığı açısından o dikey elemaların kalması gerekiyordu...
Bu mesajdan alıntı yap
designed by ofa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designed by ofa(30)

Bilg. Teknikeri / Samsun

Alt 30-05-2007 #3
Bencede ders olarak güzel ve açıklayıcı olmuş fakat son hali dersi görenleri caydırabilir biraz daha güzel sonlandırılabilirdi...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 31-05-2007 #4
Eleştirileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
ozan-tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozan-tr(27)

Matbaacı / Burdur

Alt 01-06-2007 #5
Ders İÇİn TeŞekkÜrker...
Bu mesajdan alıntı yap
naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-06-2007 #6
çok güzel ders ellerine sağlık.burda tek takıldığım nokta sankı gökyuzeyle birleşik oldu.ılk halındekı gıbı bıraz daha sade olsa daha iyi olurdu dıye düşünüyorum..tekraradan ellrine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
farketmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farketmez

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-02-2008 #7
kardeş ben senin kadar anlamam photoshoptan fakat biraz belli oluyor arkadaşlarıma katılıyorum o kayaları ilave etmesen belki daha ii olabilirdi
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 01-02-2008 #8

Çalışma dosyamız bu.

Kabaca yapılan çalışma.

Biraz daha özen gösterilen çalışma.

Teknik aynı. Sonuç farklı.

Neden nedir ?

Photoshop stamp aracı kullanırken geçişleri çok iyi gözlemleyiniz. Küçük fırça darbeleri ile işlem yapın.

Detaylar önemlidir. Ben bir iki yerde detay bıraktım. Sizler çalışmalarınızda detaycı olun ve gerçeklikten uzaklaşmayın. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 15-06-2008 #9
son calışma güzl olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
isacan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isacan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 17-06-2008 #10
emeğine sağlık ben sana katılıyorum hakan kayasız daha guzel ...Photoshop Dersleri: Resimlerde İstenmeyen Bölümleri Kaldırma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bolumleri, clone araci, dersleri, grafikerlik bolumleri, istenmeyen, kaldirma, photoshop, resimlerde