Photoshop En Baştan!!!!!!

Photoshop Dersleri - Photoshop En Baştan!!!!!! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar herkese merhaba... Ben photoshop öğrenmek istiyorum.Cs4 yükledim bi kaç tane de ders indirdim. Sorum şu; Nerden başlamalıyım toolların ve diğer işlemlerin ne işe yaradığını mı öğrenmeliyim önce ...

ercanvenida isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ercanvenida

Hiç Biri / İzmir

Alt 24-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar herkese merhaba...
Ben photoshop öğrenmek istiyorum.Cs4 yükledim bi kaç tane de ders indirdim.

Sorum şu; Nerden başlamalıyım toolların ve diğer işlemlerin ne işe yaradığını mı öğrenmeliyim önce yoksa direk çalışma yaparak mı geliştirmeliyim kendimi???

Diğer sorum şu ingilizceden mi öğrenmek daha faydalı yoksa türkçesini mi yüklemeliyim.Dersler genelde ingilizcedden anlatıyor.....

Şimdiden teşekkürle cevap yazanlara..:sadsmile::sadsmile::sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ercanvenida isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ercanvenida

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yardım edecek yok mu arkadaşlar????
Bu mesajdan alıntı yap
Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 25-10-2009 #3
Ben ingilizceden öğrenmeni tavsiye ederim. Öncelikle toolları öğrenmelisin. Her birinin özelliklerini, gerekirse notlar alarak, kavramalısın. Her tool'u kendi içinde çalışmalar yaparak pekiştirirsin. Örneğin, marque toolu öğrenince, çeşitli şekillerde seçim yapılabileceğini göreceksin. Her çalışmada kullanılacak methot farklı olabiliyor ya da birçok şekilde kullanabiliyorsun marque toolu. Bütün tools'u kavradın ve her birini çeşitli örneklerle pekiştirdikten sonra menüleri denersin. Her öğrendiğin şeyin alıştırmasını yapmanın sana getirisi olacaktır. Tavsiyelerim bundan ibarettir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi Çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
EmAr2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EmAr2

Öğrenci (Diğer) / Erzurum

Alt 25-10-2009 #4
Ben türkçe kullanmanı tavsiye ederim photshopu ve şimdilik cs3 ü kullanmanı öneririm. Çünkü nette gördüğün bir efekt anlatımına uğraşırken eğer türkçe ise biraz daha sana zor gelecek ve bunu böyle yaptın mı olayın mantığı kavrayacaksın. Eğer ingilizce olursa yaptın kopyala yapıştır gibi birşey olr..
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 25-10-2009 #5
Ben ingilizceden öğrenmeni tavsiye ederim. Öncelikle toolları öğrenmelisin. Her birinin özelliklerini, gerekirse notlar alarak, kavramalısın. Her tool'u kendi içinde çalışmalar yaparak pekiştirirsin. Örneğin, marque toolu öğrenince, çeşitli şekillerde seçim yapılabileceğini göreceksin. Her çalışmada kullanılacak methot farklı olabiliyor ya da birçok şekilde kullanabiliyorsun marque toolu. Bütün tools'u kavradın ve her birini çeşitli örneklerle pekiştirdikten sonra menüleri denersin. Her öğrendiğin şeyin alıştırmasını yapmanın sana getirisi olacaktır. Tavsiyelerim bundan ibarettir. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi Çalışmalar...
arkadaşıma katılıyorum benim de diyeceklerimin ondan bir farkı yok ... çok güzel açıklama yapmış, haklı yani...

Ben türkçe kullanmanı tavsiye ederim photshopu ve şimdilik cs3 ü kullanmanı öneririm. Çünkü nette gördüğün bir efekt anlatımına uğraşırken eğer türkçe ise biraz daha sana zor gelecek ve bunu böyle yaptın mı olayın mantığı kavrayacaksın. Eğer ingilizce olursa yaptın kopyala yapıştır gibi birşey olr..
photoshop'u Türkçe kullan diye bir öneri sunmuş arkadaşım , arkadaşımın dediğine katılmıyorum ... Örnek olarak veriyorum:
Photoshop'u Türkçeye çeviren her programcının kullandığı sözcükleri kullanma anlamı farklıdır...
Bir tanesi vardır ; " Kes" Türkçe sözcüğünü yerine "Al" , "Taşı" sözcüklerini de kullanabilir...
Yazılışları farklıdır ama anlamları aynıdır...Bu senin Türkçe photoshop'u kullanman da bir zorluk olarak döner...
Günlük hayattaki Türkçe sözcükler hem unutabilir... Ama duymadığımız aklımızda yer tutmaya çalıştığımız ingilizce sözcükleri öğrenmek için beynimiz öğrenmek için bir çaba sarfedecektir... Yeni öğrendiğin şeyleri beynimiz öğrenmek için bir çaba sarfedeceğinden ingilizce photoshop sana yararlı olacaktır...
İngilizce öğrenmen tavsiyemdir...
Bu mesajdan alıntı yap
Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 25-10-2009 #6
Bir de Türkçe kullandığınızda menüde karmaşık terimler arasında kalabiliyorsunuz. İngilizce kullanmanın bir avantajı da adobe'nin ya da yabancı kaynaklı sitelerin eğitimlerini uygulamakta zorluk çekmiyorsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-10-2009 #7
dil ingilizce olmalı
hazır derslerden ziyade yapmak istediğin bir amacın olsun
kimse photoshopu %100 bilemez çünkü Photoshop un yaptıklar
kişinin amacı ve hayal gücü ile eşit orantıdadır. Ben bunu yapıcam de ve yap...
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 20-05-2010 #8
dil ingilizce olmalı
hazır derslerden ziyade yapmak istediğin bir amacın olsun
kimse photoshopu %100 bilemez çünkü Photoshop un yaptıklar
kişinin amacı ve hayal gücü ile eşit orantıdadır. Ben bunu yapıcam de ve yap...
hayal gücü ile eşit orantıdadır Photoshop En Baştan!!!!!! Çok doğru söylemiş arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap
ByCihad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByCihad

Öğrenci (Diğer) / Giresun

Alt 20-05-2010 #9
ewet arkadaşlara katılıyorummm .. öğrenmek istiyorsan ilk önce internetten dersleri araştırman gerekiyor.. bu dersler de çogunlukla ingilizce bunun için en iyisi ingilizce kullanmak ve ingilizce bilmek gerekiyor...
Bu mesajdan alıntı yap
pLayer1_mtn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pLayer1_mtn(30)

Hiç Biri / Sakarya

Alt 27-05-2010 #10
Dersler haricinde kullanamsını bilen arkadaşınız falan varsa onlarada sorabilirsiniz.Ben öyle yaptım şahsen direk .gif uzantılı avatarlar yaparak başladım olaya ama hala bilmediğim çok şey var.Hayal gücüde hat safhada olmalı tabiPhotoshop En Baştan!!!!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları