Photoshop Hakkında Tek bir soru ?

Photoshop - Photoshop Hakkında Tek bir soru ? ...

arda46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 11-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar herkestemi böyle bilmiyorum ama photosop'ta seri bi şekilde çalışma yaparken yazı yazmam gerektiginde Text tool seçtiğimde 15-20 sn donuyor photoshop bekleki text tool'u alsın eline buda sinir ediyor insanı bu neden olabilir sizce ?
Bilgisayarın fontlarını sildim geri yükledim gene yok cs3-cs4- serilerinde yapıyor bunu 7.0 da böyle bişey olmuyor acilen yardimlarinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 11-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu problem benide sinir ediyor sanırım bir bug. Malasef ben bir çaresini bulamadım. Temp leri silmek, ram leri boşaltmak hepsi nafile Photoshop Hakkında Tek bir soru ?.
Bilen birisi çıkarsa konunun takipçisiyim..
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2008 #3
Benim PC çok dolunca oluyor... Diğer zamanlar iyi... Olsun canı sağolsun Photoshop'un. O kadar yardımcı oluyor bize bir 15-20 sn çok mu? Photoshop Hakkında Tek bir soru ?
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 11-12-2008 #4
arkadaşlar herkestemi böyle bilmiyorum ama photosop'ta seri bi şekilde çalışma yaparken yazı yazmam gerektiginde Text tool seçtiğimde 15-20 sn donuyor photoshop bekleki text tool'u alsın eline buda sinir ediyor insanı bu neden olabilir sizce ?
Bilgisayarın fontlarını sildim geri yükledim gene yok cs3-cs4- serilerinde yapıyor bunu 7.0 da böyle bişey olmuyor acilen yardimlarinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.
Sisteminizdeki font miktarı ne kadar?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 11-12-2008 #5
benim de aynı şey yaşıyorum... fontlar çok fazla olunca öyle sıkıntı var...

çünkü sadece photoshop programda değil illustrator program da aynı şey yapıyor...

indesign da aynı şey yapıyor
Bu mesajdan alıntı yap
arda46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arda46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 13-12-2008 #6
Sisteminizdeki font miktarı ne kadar?
vala bin küsür font var öyle fontları tek tek seçemiyorum 2 cd var bende onları takıyorum kopyala yapıştır mantıgıyla yolluyorum klasöre hepsini
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Dosya16
Alt 14-12-2008 #7
vala bin küsür font var öyle fontları tek tek seçemiyorum 2 cd var bende onları takıyorum kopyala yapıştır mantıgıyla yolluyorum klasöre hepsini
her ne kadar adobe yüklenirken font klasörünü tarasada, program başladıktan sonra text tool açılırken (ilkez diil ser sefreinde) font klsörünü tekrar tarama yapar... Yani 2000 küsür fontu tekrar tekrar belleğe alır. buda sistemizin performansına göre belli süreler alabilir...
text tool olabildiğince az kullanırsınız...
Bu işin Ram, İşlemci ve Ekran kartı hızıyla fazla ilgisi yok, sadece Harddisk iniz dönüş hızıyla ilgili, sizde muhtemelen çok diskli 7200rpm hardisk vardır. İmkan durumuna göre 10000rpm hızlı çift yada tek katmanlı harddisk işi hızlandıracaktır. Western Digital bu konuda oldukça hızlı harddisklere sahip (15000rpm)

Benim bildiğim vede tecrübe edebildiğim kadarıyla böyle, iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, hakkinda, photoshop, soru, tek