photoshop HATASI!!!

Photoshop - photoshop HATASI!!! ...

photoshop HATASI!!!
safari777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

safari777

Grafiker / İstanbul

photoshop HATASI!!!

Alt 01-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Meraba arkadaşlar herkese kolay gelsin ben photoshop Cs5 kullanıyorum bu sabah bilgisayarda bir kaç çalışma yaptım sonra birden COULD NOT COMPLETE THE COMMAND BECAUSE THE SCRATEH DİSKS ARE FULL. diye hata vermeye başladı yeni sayfa bile açamıyorum tamamen durdum çok acil yardımcı olursanız çok sevinirim Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1.adım : Photoshopu çalıştırırken ctrl + alt + shift aynı anda basılırsa program başlamadan önce açılan karşınız bir pencere açılır YES tuşuna basarsanız Photoshop'a reset atılır ve programa yeni kurulmuş gibi olur

2 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az oldugu için (Yer olmadığında) D sürücüsünü işaretlemeniz ve birinci sıraya getirmeniz gerekli , çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

3. adım
Bilgisayarda acık olan programları kapatın , bilgisayarın Başlat > çalıştır kısmına gelin ve %temp% yazın enter basın acılan bölümde bulunanları silin

4.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak (1 adımı yapmışsanız bunu yapmanıza gerek yok)
Bu mesajdan alıntı yap
safari777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

safari777

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2013 #3
çok teşekkür ederim 1, adımı kullandım iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 01-07-2013 #4