Photoshop Hızlı Resize İşlemi ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop Hızlı Resize İşlemi ? ...

ksmskt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ksmskt

Grafiker / Bursa

Alt 14-08-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Kolay gelsin

Photoshopta atıyorum 3500*2600 pixellik bir resim açıyorum.bir tane de 720*860 pixel yeni dökuman açıyorum.Büyük resim ufak dökümanın üzerine sürüklediğimde ctrl+t ye basmışız gibi resize moduna giriyor ve ben shifte basarak küçültüyorum.Bunu sihfte basmadan,tek bir hamlede yapma imkanımız var mı ?
yani;büyük boyutlu bir resmi küçük bouytta bir çalışmaya boyutlarını koruyarak tek hamlede nasıl sığdırırm ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-08-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Cs5 veya Cs6 deneyiniz. Bu sürümlerde açtığınız dökümana resmi sürükleyip attığınızda otomatik olarak dökümana sığacak şekilde yerleşir. Ancak karelerin oranları tutmuyorsa boşluklar oluşur. Oranları aynı olmalı.
Eğer ki siz bir çok dosyaya resize uygulayacaksanız toplu işlemlerin nasıl yapıldığını öğrenin. Ps bunu otomatik olarak istediğiniz kadar resme yapıyor zaten.
Bu mesajdan alıntı yap
walle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

walle

Öğrenci (Diğer) / Bitlis

Alt 14-08-2013 #3
Yanlış anlamadıysam böyle yapabilirsiniz.
Yeşil yuvarlak içindeki değerden birini değiştirdiğinizde diğeri aynı o oranda diğerinide değiştirir.

Bu mesajdan alıntı yap
ksmskt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ksmskt

Grafiker / Bursa

Alt 14-08-2013 #4
@Hugareva ;dostum teşekkür ederim.Ben üzerine sürüklemek yerine,ayrı bir sekmede açıp kopyala yapıştır yapıyordum,üzerine atınca oldu,eyvallah
@walle yanlış anlamışsın maalesef ^^
Bu mesajdan alıntı yap