Photoshop ile çerçeve içerisine resim

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop ile çerçeve içerisine resim ...

sevenleraglarmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 09-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben bu çerçevenin içerisine resim koymak istiyorum ama aynen olduğu gibi mesela gül resmin üstünde kalıcak yani çerçeve üstte resim altta olucak ben yapıyorum resim üstte kalıyor opacity ve fill değerlerini düşürdüğümde de istediğim resmi elde edemiyorum nasıl yapıldığını bilen arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum aradım konular arasında bulamadım çerçeve ile ilgili örnekler var ama benim istediğim şey değil hiç biri photoshopta yeni değilim ama biraz ara vermiştim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

elimdeki çerçeve bu

ve bu resmi bu çerçeveye koymak istiyorum

resmin bitmiş halide böyle olucak

alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 09-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mrb yazdıklarını tam anlamadım ama anladıgım kadarıyla cevap yazayım sen resmin cercevedeki beyaz zeminde olmasını istiyosun o beyaz zemini dekupe et ama silme sonra o pathi oraya koyacagin resmin üzerine getir tabi resmin layerini seciyosun sonra resmin reresi grünsün istiyosan saga sola ayarla ardından select inverse yap ve gerisini sil bu kadar
Bu mesajdan alıntı yap
sevenleraglarmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevenleraglarmi

Bilg. Teknikeri / Niğde

Alt 09-06-2009 #3
arkadaşım çook özür dilerim ama biraz daha açıklayıcı anlatman mümkünmü zahmet veriyorum ama ne demek istediğini anlayamadım
Bu mesajdan alıntı yap
fethiye isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fethiye

Fotoğrafçı / Muğla

Alt 13-06-2009 #4
önce çerçevenin yeni bir leyar ını al. beyaz zemini tamamen seçip sil. diğer resminde leyar ını al ve dışını sil. sonra resmi move tool ile çerçeveye taşı. Leyar menüsünde resmi en üste taşı.. ve resim seçili iken gene move tool aracı ile ileri geri yerleştir.. yada control+T ile resmi istediğin şekli verirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 13-06-2009 #5
En basit yolu; ekleyeceginiz fotoğrafı çerçevenin üstüne yerleştirin ve opacitiy' i alt çerçeviyi görebilecek kadar düşürün ve çerçeve dışındaki fazlalıkları Eraser tool ile silin
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-06-2009 #6
Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak. Daha sonra pen tool ile beyaz bölgeye çeziyoruz. maus üzerine sağ ckik yaptığımız zamna çıkan menüden Make selection seçiyoruz

Olan layer üzerine Delete tuşu basmalısınız

Daha sonra fotoğraf dosya açıyoruz... ctrl + A (select) Ctrl + C ( kopya) çerçeve üzerine geldığımız zaman Ctrl + V

daha sonra Layer 1 üzerine gelip maus iler tuttup layer 0 altına taşıyoruz... Move tool ile resmi kaydırıyoruz, istediğimiz sonuç alana kadar

Not: resimleriniz yüksek çözünürlük olmadığı için seçme yaparak zorlandım... bunun için pek fazla önem veremedım... umarım siz daha temiz bir seçim yaparsınız... acele etmeden seçim yapın.... eğer sizin de benim gibi beyaz yereleri kalırsa o zaman Silgi aracı ile dikkatlice silebilirsiniz... kolay gelsın
Bu mesajdan alıntı yap
hüseyin010 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hüseyin010

Yrd. Grafiker / Hatay

Alt 24-06-2009 #7
make selectiondan sonra layeri silemiyorum
//could not complete your reguest because the contentof the layer is not directly editable hatası veriyor
1. resimden 2. resime geçişi biraz daha açar mısınız?

(Ps'ye yeni başladım mahzur görün)
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-06-2009 #8
make selectiondan sonra layeri silemiyorum
//could not complete your reguest because the contentof the layer is not directly editable hatası veriyor
1. resimden 2. resime geçişi biraz daha açar mısınız?

(Ps'ye yeni başladım mahzur görün)
Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak.

adımları bir kere daha okumalısınız
Bu mesajdan alıntı yap
hüseyin010 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hüseyin010

Yrd. Grafiker / Hatay

Alt 24-06-2009 #9
Olan çerçeve açtığımı zaman background yazan yere maus üzerine sol tuşu çıft tıklıyoruz... tıkladıktan sonra adı Layer 0 olacak.

adımları bir kere daha okumalısınız
Sen ne demek istedğimi anlamamışsın. Ben zatenlayer 0 olarak adlandırdım ve pen tool ile alanı seçip make selection a tıladım fakat layeri silemedim neden ???

Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 24-06-2009 #10
Sen ne demek istedğimi anlamamışsın. Ben zatenlayer 0 olarak adlandırdım ve pen tool ile alanı seçip make selection a tıladım fakat layeri silemedim neden ???

çünkü PEN TOOL shape ayarları yapmışsınız da ondan....

PEn aracı seçtığınız zaman üste olan menüsünde pen için ilk seçenek üzerine tıklamalısınız, o zaman Pen Tool sadece Path gösterecek... böylece make selection yaptığınız zaman her şey çalışır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları