Photoshop ile Illustrator arasindaki fark nedir ?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop ile Illustrator arasindaki fark nedir ? ...

TheKingLeon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 28-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar cok sacma bir soru belki, mazur görünPhotoshop ile Illustrator arasindaki fark nedir ?
Photoshop ile illustrator arasindaki fark nedir. Illustratorta olupta photoshopta olmayan nedir? Illustratorla yapilan grafiklere bakiyorum, e bunlar zaten photoshop ilede yapilabiliyor diye düsünüyorum. Yanlismi düsünüyorum? Saygilar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

whampir19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

whampir19(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
en basit ayrımı biri vektör biri pixel tabanlı çalışıyor

photshopta yaptıgın bir çalışmayı çok fazla büyütemezsin ama vektörde ebat farketmez illustratorde saten resimler üzerinde bir şey yapmana gerek yok çok fazla ama photoshopun yeri ayrı illustratorun yeri ayrı
Bu mesajdan alıntı yap
TheKingLeon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 29-10-2009 #3
en basit ayrımı biri vektör biri pixel tabanlı çalışıyor

photshopta yaptıgın bir çalışmayı çok fazla büyütemezsin ama vektörde ebat farketmez illustratorde saten resimler üzerinde bir şey yapmana gerek yok çok fazla ama photoshopun yeri ayrı illustratorun yeri ayrı
Cevap icin tesekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
ceronimo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceronimo

Matbaacı / İstanbul

Alt 18-11-2009 #4
katılmakla beraber,çok kabataslak bir ifadeyle ; Photoshop u daha çok fotoğrafçılar , illustrator ü matbaacılar kullanır diye biliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
MagiC_She58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MagiC_She58(32)

Grafiker / Kayseri

Alt 18-11-2009 #5
arkadaşların dedigi gibi photoshop genelde fotograflar içindir..illustrator ise cizim programı..cizgi film felan iyi cizilir..Photoshop ile Illustrator arasindaki fark nedir ? ama grafikerligin babası bence photoshop..Photoshop ile Illustrator arasindaki fark nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
kintaro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kintaro

Ressam / Antalya

Alt 15-03-2013 #6
İyide aga bu Photoshopda "Smart obje" diye teknoloji var.Onuda free transform yapınca çözünürlüğü bozulmuyor şeklin.O zaman photoshopla , illustratorun pek farkı kalmıyor.Bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum.Şİmdi bakıyorumda eğitim videolarına adam 3 boyutlu şekil logo yapıyo illustratörle.E bunu 3dsmaxla yapsak 2 dakkada .jpeg ya da png çıktı alsak ya da kağıda baskı yaptırsak yazıcıda ,müşterinin dediği ölçüde daha ne var acaba aynı hesaba gelmez mi daha kaliteli olmaz mı.Daha kolay olmaz mı.Ve daha gerçekçi olmaz mı.Nedir yani bu illustarörü millet paşa gönlü bunu isterse bunla çalışsın diyemi yapmışlar yoksa Bu photoshop ekibi "ya biz photoshopun yeni sürümünde "smart obje" diye bir teknoloji kullandık.İlllustratöre aynı hesaba geliyo" mu ? diyolar bu adamlar nedir yani.
Bu mesajdan alıntı yap