PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)

Photoshop Dersleri - PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım) ...

Like Tree2Likes

Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(27)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopta yaşlandırma
Bu işlem için kullanacağımız resim kathie holmes'un bir resmi fakat resim seçiminde dikkat edilecek husus resmin stüdyoda değil normal bir mekanda çekilmiş olmasıdır. çünkü bu tip fotolarda yüzdeki deformasyonlar daha rahat görülebilir.

bu fotodaki alındaki yatay çizgiler, gözünün altındaki ve dudağının kenarındaki çizgiler rahatlıkla görülebiliyor.

referans olarak üzerinde çalıştığımız resimdeki gibi benzer yüz ifadesine sahip yaşlı bayan resimleri yada çalışılan resimdeki kişinin yaşlı bir akrabasının resmi alınabilir.

ilk işlem kaşları inceltmek bunun için colone stamp tool u seçiyoruz uygun bir fırça boyu ile kaşların etrafındaki bir noktaya alt tuşuna basılı tutarak kopyalanacak bölgeyi seçip kaşları inceltiyoruz.

surata gereklii sarkık görünümünü vermek için liquify modunda push tool resimdeki gösterilen kısımlara hafif sarkık bir görünüm veriyoruz... burun'u bloat tool yardımı ile biraz genişletiyoruz.

brush tool yardımı ile boyun bölgesini, benzer seçtiğimiz renk ile biraz boyuyoruz daha sonra daha küçük bir fırça ile detayları belirliyoruz...

göz kısmı için brush tool ve stamp tool yardımı ile kırışıklıkları derinleştirip ve genişletiyoruz sonra kırışıklıkların iç bölgelerini koyulaştırıyor, dışta kalan bölgeleri adınlatıyoruz... tamamen el becerinize kalmış olan bu yöntem kırışıklıkları dudak, alın ve elmacık kemiği kısımlarına da uyguluyoruz... dudağın üst kısımlarına da colone stamp tool yardımı ile düşey çizgiler çiziyoruz...

ayrı bir katman açıp ince bir fırça yardımı ile hafifçe kırışık bölgelerin sınırlarını belirliyoruz.

açık bir ten rengi ile yukarıda yaptığımız sınırların kenarlarını belirginleştiriyoruz.

dudağın üst kenarlarına çok ince bir fırça yardımı ile bıyıklar çiziyoruz dikkat edilmesi gereken husus çok ince olmalı çok koyu olmamalı.

yine bir fırça yardımı ile boyun bölgesine kırışıklıklar ekliyoruz... çene bölgesine ise koyu bir ten ile düz alanlar ile kırışıklıklar arasındaki kontrastı arttırmak için kırışıklıkların alt kısmlarını hafifçe boyuyoruz...

tenin koyu bir kısmından bir parçayı ayrı bir katmana kopyalıyoruz opacity değerini %30 ve multiply yaparak istediğimiz bölgeye yerleştiriyoruz tabi lekelerin tam bir geometrik şekiller oluşturmamasına dikkat ediyoruz...

dişler için ayrı bir katmanda sarımsı kahverengi bir renk elde edip bu katmanı multiply yapıyoruz ve opacity değerini %30 a getiriyoruz ve dişleri bu renk ile boyuyoruz...

saç kısmına mask uyguluyoruz ve saçı seçebildiğimiz en kenar kısımlarından seçiyoruz...

sonra bu mask seçili iken image-adjust-hue&saturation yapıp saturation değerini -63 yapıyoruz...

mask layerimizi duplicade edip image-adjust-brightness&contrast ı seçip brightness: +9 contrast:-36 yapıyoruz... sonuçta saçın çok koyu kısımlarını eraser tool yardımı ile düşük bir opacity değeri seçerek hafifçe siliyoruz...

alının hemen üstündeki saçları seyreltmek için brush tool ile ten rengini saçların üzerine uyguluyoruz...

bir önceki işlemden sonra saçın detaylarının çok kaybolduğunu düşünüyorsanız ince bir fırça alıp &80 opacity ile hafifçe saç ekliyoruz...

(alıntı: DidemDraw)
fato-foto ve beyazmelek74 beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(40)

Grafiker

Alt 21-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tesekkurler paylasim icin.
genclestirip, cizgileri yok etmeyi biliyordum ama
yaslandirmayi bilmiyordum.
ise yarayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 21-01-2008 #3
kız arkadasıma güzel bi hediye yapabilirim sanırım PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)DPhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)D
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(27)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-01-2008 #4
kız arkadasıma güzel bi hediye yapabilirim sanırım PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)DPhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)D
denemeni tavsiye etmiyorum benden söylemesiPhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)eace1:
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 21-01-2008 #5
denemeni tavsiye etmiyorum benden söylemesiPhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)eace1:
sadece saka PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım)
kiske banada yapsalar PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım) ne güzel ise yaslı halimi görürüm :P:cool1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 21-01-2008 #6
çok güzel eline saðlýk...
Bu mesajdan alıntı yap
UnKnOwNReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UnKnOwNReaL(27)

Grafiker / Bursa

Alt 21-01-2008 #7
mukemmel bı yerde daha gormustum ama sızın anlatımınız daha sade tsk ler
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 21-01-2008 #8
Elinize sağlık, güzel bir paylaşım.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
manifest isimli Üye şimdilik offline konumundadır

manifest

Grafiker / İstanbul

Alt 25-01-2008 #9
çok çok güzel bir çalışma olmuş eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Batuhi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Batuhi

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 02-06-2008 #10
walla ne desem az ... PhotoShop ile Yaşlandırma Efekti (Resimli Anlatım) cok tesekkurler ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
anlatim, anlatm, anlatım, efekti, fotoşopta yaşlandırma, ile, photoshop, resimli, yalandrma, yaslandirma, yaşlandırma