Photoshop - Illustrator

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop - Illustrator Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben Photoshop CS2 kullanıyorum. Orda vector yapıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla illustrator adında bir program var. Bu iki program arsındaki farkları ve illustrator'un avantajlarını anlatırsanız çok iyi olur....

Photoshop - Illustrator
muratbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratbay

Webmaster / Ankara

Photoshop - Illustrator

Alt 08-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben Photoshop CS2 kullanıyorum. Orda vector yapıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla illustrator adında bir program var. Bu iki program arsındaki farkları ve illustrator'un avantajlarını anlatırsanız çok iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 08-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar ben Photoshop CS2 kullanıyorum. Orda vector yapıyorum. Ama gördüğüm kadarıyla illustrator adında bir program var. Bu iki program arsındaki farkları ve illustrator'un avantajlarını anlatırsanız çok iyi olur.
Photoshop biteşlem yani pixel tabanlı bir programdır. Illustrator ise vektörel çizimler yapan bir programdır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

muratbay

Webmaster / Ankara

Alt 08-02-2009 #3
Photoshop biteşlem yani pixel tabanlı bir programdır. Illustrator ise vektörel çizimler yapan bir programdır.
Zaten onu araştırıp vektorel çalışmalara yaradığnı buldum. Ben photoshop'la vector yapabiliyorum. Ama ben illustrator'la neler yapabileceğimi soruyorum. Mesela photoshop'ta sıfırdan bir resim yapmak çok zor, bunu illustrator ile yapabiliyor muyuz?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2009 #4
Yaparsınız, illustrator adı üstünde illustrasyon için birebir ancak neden konular da dolaşıp bakmıyorsunuz? bu şekilde yanıt aramanız kolay değil.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 08-02-2009 #5
Adobe Photoshop ile çizdiğiniz vektörel ile diğer tüm vektörel programlarda çizilen vektöreller arasında ki farkı anlamanız için sanırım aşağıdaki görsel işinize daha çok yarayacaktır.

Photoshop - Illustrator

Çizmiş olduğum iki daire nin üstündeki üçhen şekiller dairelerin max zoom görüntüleridir.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

muratbay

Webmaster / Ankara

Alt 08-02-2009 #6
Teşekkürler arkadaşlar en kısa zamanda illustrator indireceğim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
illustrator, photoshop