Photoshop,illustrator ve tablet

Photoshop ve Tablet kullanımı - Photoshop,illustrator ve tablet ...

KorsaN_000 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KorsaN_000

Webmaster / Adana

Alt 02-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar tabletimi aldım ancak tablette çizim yaparken en yararlı program hangisi olur illustrator mu photoshopmu.Eğer bunlardan biriyse hangi araçlarla yani örneğin illustratorda paintbrush toolla çiziyorum ancak içini boyamam gereken bazı yerler oluyor.Bunun için napmam gerek?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tabletinizin kalemini ayni zamanda maus olarak ta kullanabildiğinize göre aynen mausla çalışıyormuşsunuz gibi hareket ediceksiniz
Bu mesajdan alıntı yap
altay kalafat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

altay kalafat(35)

Webmaster / Samsun

Alt 18-07-2008 #3
Tablet ile Ps ve - veya corel Painter kullanmanı tavsiye ederim. ben şahsen Ps kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Nermin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nermin

Grafiker / Yurtdışı

Alt 28-09-2008 #4
Ben Tablet ile Illustrator kullaniyorum. Bence boylesi daha kolay
Bu mesajdan alıntı yap
onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 07-12-2008 #5
Çiziminiz iyi ise hakim olduğunuz program hangisiyse onunla çizmeniz daha iyi verim sağlayacakdır ancak en iyi sonucu almak istiyorsanız aynı anda hem Photoshop hemde Illustrator kullanın derim...
Bu mesajdan alıntı yap
orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 21-12-2008 #6
hocam şu konuyu anlamaya çalışalım.mouse ile ne yapılabiliyorsa çizim üzerine,tablet ile daha hassas,daha kolay yaparsınız.o yüzden mouse ile yaptığınız çalışmaları hangi programda daha rahat yapıyorsanız, tabletle de daha rahat yaparsınız... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 22-12-2008 #7
Ancak şunuda eklemek gerekir kara kalem çizimi iyi olan birine, mausa nazaran çok büyük avantajlar sağlayacakdır...
Bu mesajdan alıntı yap
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2009 #8
tablet kullanmak mausa göre kolay ama, yanl›fl anlafl›lmas›n kalem kadarda kullan›fll› olmuyor epey bi zaman harcay›p tablete al›flmak gerekiyor.. Yani tableti al›r›m karakalemle çizer gibi resimler çizerim demeyin olmuyor tabi ilk baflta al›flt›kça büyük kolayl›klar› var. Tablete al›flt›ktan sonra program tercihi tamamen size kalm›fl hiç bir fark› yok..
Bu mesajdan alıntı yap
mahmutkahraman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahmutkahraman

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-01-2009 #9
bu kalemin ayarları warmı acaba?manhattan a5 modeli war..kalemi dokundurdugumda hemen bişeler açmaya çalışıyo çok hassas.ve ekranın görüntüsü o kalemi yürüttüğüm yere eşitmi? çünkü ekranda simge sağda üstte ise o tabkada da kalemi sağ en üst köşeye götürmem gerekiyo..bunların ayarları warmı acaba?bide çok yavas hareket edio hızını ayarlıyabilmem mümkün mü?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-01-2009 #10
Ben LaPazz kullanıyorum.. Tableti eklediğim zaman sağ alt koşesinde (saat yanında) tablet simgesi var... o simge üztene tıkladığım zaman tüm ayarları karşıma geliyor... kurcalayabilirsiniz...

Kalem yavaş haraket etmesi ya kaelm bozuk, piller bitik, piller yerinde oynadı... Mesela kalem çok sıktığınız zaman piller yerinde oynuyorlar... çok dikkatlı olun... o kadar kalemi fazla sıkmayin, bastırmayinPhotoshop,illustrator ve tablet

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrator, photoshop, tablet