Photoshop kaliteli siyah beyaz yapma

Photoshop - Photoshop kaliteli siyah beyaz yapma ...

kardelen37 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kardelen37

Grafiker / Kastamonu

Dosya18

Alt 03-01-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar.
Benim sorunum şu. Siyax&beyaz baskı yerel bir gazetemiz var. Quarkda çalışyorum. Film çıktısı alıyoruz. Resimleri siyah beyaza çevirirken Image/Mode/Grayscale yapıp, ctrl+l / ctrl+m den renk dengesini ayarlıyorum. Yeri geliyor resmi o kadar çok acıkıyorum deyim yerindeyse uçuyor. Quarkad sayfalarımı yapıp pdfe çeviriyorum. kontrol ediyorum ve herhangi bir sıkıntı yok ama bi kayıoruz ertesi gün apaçık resimler kopkoyu çıkmış. Sizce hata nerede? Yada sizler nasıl çalışorsunuz öğrenebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.Photoshop kaliteli siyah beyaz yapma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

rkiritoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rkiritoglu

Grafiker / İzmir

Alt 03-01-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Muhtemelen yüksek bir tram değeri kullanıyorsunuz. Eğer uygun tram değerlerini kullanıyorsanız. Film yada kalıp hazırlayan servis büronuzun sizin kullandığınız boyaya, kağıda ve makinenize uygun olacak biçimde nokta kazancı profillerini oluşturmasıyla önüne geçebileceğiniz bir durumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
kardelen37 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kardelen37

Grafiker / Kastamonu

Alt 06-01-2014 #3
Muhtemelen yüksek bir tram değeri kullanıyorsunuz. Eğer uygun tram değerlerini kullanıyorsanız. Film yada kalıp hazırlayan servis büronuzun sizin kullandığınız boyaya, kağıda ve makinenize uygun olacak biçimde nokta kazancı profillerini oluşturmasıyla önüne geçebileceğiniz bir durumdur.
Öncelikle cevabını için teşekkürler. Ama anlamadığım bir konu var. Tram değerlerini peki nasıl ayarlayabilirim. ?Photoshop kaliteli siyah beyaz yapma
Bu mesajdan alıntı yap
rkiritoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rkiritoglu

Grafiker / İzmir

Alt 07-01-2014 #4
Tram değerini işinizi servis büroya gönderirken onlara bildirmeniz gerekir. Sizin isteğinize göre onlar ayarlarlar. Sıvanmamış kağıtların baskısında düşük tram sıklıkları kullanılmalıdır. (54 - 60 VB.)
Bu mesajdan alıntı yap