Photoshop kırık font sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop kırık font sorunu ...

blackstick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackstick

Grafiker / Mersin

Dosya22

Alt 14-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Asıl işim web tasarımı ama yeni bir ajansın grafik işlerini de ben yürütüyorum. Adobe CS5 serisini kullanıyorum. Photoshopta fotoğrafların üzerine yazdığım yazılar, fotoğrafın boyutunu küçülttükten sonra kenarları kırık görünüyor. Çözünürlük değeri 300 de olsa bu aynı. Yani harflerin kıvrımları kesik kesik görünyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Şimdilik illustratordeki bir fontu photoshopa atarak idare ediyorum ama nereye kadar. Çözümü olan bir sorun gibi ama ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sorun yüzünden de format atmak istemiyorum makinaya. Onlarca programı kurmak işkence olacak. Lütfen yardım edin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. Asıl işim web tasarımı ama yeni bir ajansın grafik işlerini de ben yürütüyorum. Adobe CS5 serisini kullanıyorum. Photoshopta fotoğrafların üzerine yazdığım yazılar, fotoğrafın boyutunu küçülttükten sonra kenarları kırık görünüyor. Çözünürlük değeri 300 de olsa bu aynı. Yani harflerin kıvrımları kesik kesik görünyor. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Şimdilik illustratordeki bir fontu photoshopa atarak idare ediyorum ama nereye kadar. Çözümü olan bir sorun gibi ama ne yapacağımı bilmiyorum. Bu sorun yüzünden de format atmak istemiyorum makinaya. Onlarca programı kurmak işkence olacak. Lütfen yardım edin.

Yazı modlarını dikkate alıyormusunuz.

Bu mesajdan alıntı yap
blackstick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blackstick

Grafiker / Mersin

Alt 14-07-2011 #3
Teşekkür ederim. Sharp olması gerekiyor sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
font, kırık, photoshop, sorun