Photoshop Lightroom 2 çıktı

Photoshop - Photoshop Lightroom 2 çıktı ...

Cevapla
Photoshop Lightroom 2 çıktı
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Standart

Photoshop Lightroom 2 çıktı

Alt 07-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Adobe, fotoğrafları düzenlemek, yönetmek ve yayınlamak için bir çok özelliği barındıran Adobe Photoshop Lightroom 2’yi piyasaya sürdü.

Photoshop Lightroom 2 çıktı

Çift monitör desteği, tahribatsız görüntü düzenleme, gelişmiş arama gibi eklenen yeni özelliklerle Lightroom 2, fotoğrafın çekilmesinden basılmasına kadar geçen süreçteki işlemleri kolaylaştıran yeni özellikleri içeriyor.

Adobe’nin 64-bit Intel işlemcili Mac OS X 10.5 Macintosh bilgisayarları, 64-bit Microsoft Windows Vista işletim sistemini destekleyen ilk uygulaması olan Lightroom 2, büyük boyuttaki fotoğraflarla çalışırken geliştirilmiş hafıza performansı da sağlıyor.

Getirilen yenilikler

Lightroom 2’deki geliştirilmiş kütüphane modülü, fotoğrafçının iş akışını daha verimli hale getirmesini sağlıyor. Kütüphane Filtre Bar özelliği ile çoklu sabit sürücülerde, fotoğrafları görüntülü olarak düzenleyebilen fotoğrafçılar, aradıkları görüntülere çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Önerilen Anahtar Kelime özelliği ile de fotoğrafçılar fotoğraf üzerindeki çalışmalarına göre anahtar kelime ekleyebilirler. Çift monitör desteği fazladan çalışma alanı sağlayarak, kullanıcıların fotoğraflarını çok daha geniş bir alanda esnek bir şekilde düzenleyebilmelerini sağlıyor.

Geliştirilen modüldeki yeni yerel düzeltme fırçası, fotoğrafçının fotoğrafın diğer alanlarını etkilemeden belirli alanlarındaki renkleri düzenlemesinde ince ayar yapmasını sağlıyor. Geliştirilen yeni filtreler aydınlatma, berraklık, doygunluk gibi kademeli artan ya da azalan düzenleme efektlerinin tek başına ya da kombinasyonlarının uygulanmasıyla, geniş alanların düzenlenmesini sağlıyor.

Lightroom 2 esnek ve uyarlanabilir şablonlar ile bir ya da birden fazla sayfa üzerindeki farklı boyutlardaki fotoğrafları hızlı bir şekilde hizalayarak, fotoğrafın basımında kağıdın ve mürekkebin daha verimli kullanılmasını da sağlıyor. Akıllı algoritmalar keskin resimleri daha hızlı üreterek, ekran ve basım için optimum keskinliği otomatik olarak belirliyor.

Raw Teknolojisinde Yenilik

Yeni raw teknolojisi, fotoğrafçılara esnek kamera profillerine erişmelerini sağlıyor. Kamera profilleri işlem iş akışındaki görsel başlangıç noktasıdır ancak görüntü tercihleri her fotoğrafçıya göre değişir. Adobe, tatsız süprizleri ortadan kaldırmak için, fotoğrafçının kamerasından görmeye alışkın olduğu görüntüye yakın, varsayılan kamera profili sağlıyor. Ayrıca farklı isteklere göre ayarlanabilen daha detaylı özelleştirilebilen profillerin hazırlanmasını da destekliyor. Lightroom 2 ve Camera Raw 4.5’de kullanmak üzere test etmek ve kendi profilinizi yaratmak için, DNG Profile Editor ile birlikte kamera profillerini Adobe Labs (Adobe Labs - Homepage) adresinden indirebiliyorsunuz.

190’dan fazla kamera modelini destekleyen The Adobe Camera Raw 4.5 eklentisine ve DNG Converter 4.5’e Adobe.com adresinden ulaşılabiliyor.

Ürün özellikleri, güncelleme politikası, fiyatlandırma ve dil seçenekleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için Adobe - Photoshop Lightroom 2: zet adresini ziyaret edebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
çıktı, lightroom, photoshop

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Profesyoneller İçin: Photoshop Lightroom RaTRoJaN Yazılım Rehberi 10 21-01-2011 17:12:54
CorelDraw X4 SP1 çıktı sarcoglu Corel Draw 13 14-04-2010 00:32:24
Dilinde Diş Çıktı grafipapatya Graficafe 5 05-08-2008 11:06:26
çıktı almak ahmet5177 Autocad 1 23-04-2008 11:12:54

Kapat
Şifremi Unuttum?