Photoshop maske özelliğiyle ilgili

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Photoshop maske özelliğiyle ilgili ...

demirsaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirsaran

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 06-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://tinyurl.com/3ract7t

arkadaşlar bu resimdeki elma maskesi gibi maske yapmaya calıştım yapamadım yardımlarınızı bekliyorum.şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 06-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grafiker olmasamda bir fotoğrafçıyım, ve maskeden anlarım...

Benim örnek resim ;
Örnek vermiş olduğun resmi şu yollarla yaparım...

1- Ctrl + N kısayolları sayfa açarım uygun ölçülerde
2- Sayfamın içerisi yazmak istediğim metini type tool ile yazarım...
3- Metin layerımı, layer paleti üzerinde sağ mouse tık duplicate layer yaparım...
4- Duplicate layer altındaki meyin layerımın görünürlük(opticy) değerini %50(benim değer) e getiririm...
5- işin önemli kısmına geldik; Eliptical marqueel tool,lasso gibi çizim araçlarıyla çizimimi yaparım daha sonra layer paletindeki ' Add vector mask ' butonuna basarak maskeleme işlemini yapmış olurum...
6-Senin verdiğin örnek resimde maskelenmiş alanda gradient uygunlanmış, gradient tool ile de gradient verebilirsin...
İnşallah anlatabilmişimdir.
saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
demirsaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirsaran

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 08-08-2011 #3
öncelikler alaka gösterdiğin için teşekkür ederim.benim tam olarak istediğim şey(ki düşündüğüm şeyin olduğundan emin değilim).senin dairenin içindeki beyaz yazıyı move toolla tuttup oynatmak(ama yazı oynamıcak, şöyle düşün elimde bi delik kağıt var ve ben o delikten beyaz yazıyı görüyorum kağıtı oynattığımda delikten yazı oynuyormuş gibi gözüküyor ama yazı sabit kağıdı oynatıyorum.)şimdiden tşk
Bu mesajdan alıntı yap